Gdynia 2020: Dwa miesiące do startu biegu. Od 1 lutego rośnie opłata startowa

Dwa miesiące dzielą nas od World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 – największej imprezy biegowej w historii naszego kraju. Przygotowania wchodzą w końcową fazę, a liczba zarejestrowanych uczestników biegu masowego zbliża się do 27 tysięcy osób! Od 1 lutego wzrasta natomiast opłata startowa, która obecnie wynosi 200 złotych. 

Trwają treningi

– Trenują zawodowcy, trenują amatorzy, a my jako organizatorzy mamy przed sobą dwa bardzo intensywne miesiące pracy – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu imprezy. – Powoli czujemy już to charakterystyczne napięcie przed dużym eventem, ale podobnie jak w treningu biegowym, skupiamy się na każdym kolejnym zadaniu, które mamy do wykonania – dodaje.

Atmosferę przygotowań do gdyńskiego czempionatu czuć też w pięciu miastach, w których co tydzień odbywają się oficjalne treningi organizowane we współpracy z ASICS i eobuwie.pl. Każdorazowo uczestniczy w nich około 400 osób.

W każdej chwili można dołączyć do tej grupy. Treningi organizowane są w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mistrzostw.

Ostatnie 3 tysiące pakietów startowych

Aktualnie, na liście startowej biegu masowego znajduje się niemal 27 tysięcy osób z 74 państw, co oznacza, że w sprzedaży zostało już tylko 3 tysiące pakietów. Organizatorzy zachęcają, aby nie czekać dłużej z rejestracją – zwłaszcza, że od 1 lutego opłata startowa wzrasta o 10 złotych.

Zapisy trwają w portalu www.slotmarket.pl, a w pakiecie startowym uczestnicy otrzymają koszulkę ASICS, plecak z logo mistrzostw oraz unikalny medal w kształcie kompasu.

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zapowiada się jako największy bieg półmaratoński w Polsce, a prawdopodobnie również największy bieg uliczny bez względu na dystans w historii naszego kraju. Impreza przewyższa też frekwencyjnie ostatnie biegi masowe towarzyszące mistrzostwom świata, rozegrane w Walencji, Cardiff i Kopenhadze.

Przyjedzie Kamworor?

Nadchodzące mistrzostwa to unikalna okazja, aby pobiec na jednej trasie z najlepszymi biegaczami świata. Swój udział w imprezie zapowiedział już Ugandyjczyk, Joshua Cheptegei – do niedawna rekordzista świata w biegu na 10 km. Nieoficjalnie mówi się, że bronić tytułu przyjedzie także aktualny mistrz świata w półmaratonie, Geoffrey Kamworor z Kenii.

Formę przed mistrzostwami wykuwają także polscy sportowcy. Karolina Nadolska niedawno pobiła w Walencji swój własny rekord Polski w biegu na 10 km, co jest doskonałym prognostykiem przed startem w Gdyni. Artur Kozłowski i inni czołowi polscy maratończycy sprawdzą formę natomiast 16 lutego podczas Biegu Urodzinowego w Gdyni.

– Bieg Urodzinowy, rozgrywany w ramach Grand Prix Gdyni, to również doskonała okazja dla amatorów, aby sprawdzić się w warunkach startowych na 6 tygodni przed World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Do wyboru będą dwa dystanse – 5 i 10 km, a trasa częściowo pokrywa się z trasą, którą 29 marca pobiegną półmaratończycy – kończy Jakóbik.

Więcej informacji o World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

mat pras.