Żyrardów w Biegu już w tę niedzielę!

Żyrardów w Biegu wystartuje w najbliższą niedzielę po raz 9-ty. Zapisy prowadzone będą również w dniu zawodów, a uczestnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch dystansów: 5 lub 10 km.

Zakończenie upalnego lata warta uczcić na biegowo, nad malowniczo położonym Zalewem Żyrardowskim. To właśnie tam odbędzie się 9. edycja Żyrardów w Biegu, oferująca możliwość rywalizacji na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Obie trasy poprowadzone są wzdłuż przepięknego, będącego dumą tamtejszej społeczności akwenu wodnego. Start biegu głównego (10 km) zaplanowana na godzinę 10:00 (limit czasu wynosi 100 minut), natomiast towarzyszącego (5 km) na 10:05 (limit czasu wynosi 60 minut).

Ceremonia wręczenie nagród odbędzie się około godziny 13:00. Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii OPEN), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Zapisy nawet w dniu biegu!

Zapisy do biegu prowadzone są drogą elektroniczną. Organizator daje możliwość zgłoszenia się do rywalizacji nawet w dniu zawodów, tj. w dniu 28 sierpnia (niedziela). Wystarczy odwiedzić w godzinach 8:00-9:00 biuro zawodów i opłacić wpisowe gotówką. Pozostali zawodnicy odbiorą stamtąd numery startowe wraz z chipami. W ramach opłaty startowej na mecie wręczane będą pamiątkowe medale oraz woda mineralna.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, rywalizacja toczona będzie w całości na asfalcie, co umożliwi start w zawodach wózkarzom (wózki typu wheelchair).

Obowiązkowa kąpiel po zawodach

Obok linii startu i mety zlokalizowane jest znane na całą okolicę czynne kąpielisko. Jedną z tradycji tego biegu jest zażycie orzeźwiającej kąpieli w zalewie tuż po zakończonych zmaganiach ulicznych. Z tego powodu warto pamiętać o zabraniu ze sobą stroju kąpielowego.

Bieg organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Żyrardów.

Zapisy do biegu: https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html.

Więcej informacji o biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html.

Źródło: Projekt Komunikacja