Gdynia 2020: Ruszają oficjalne treningi do największego polskiego półmaratonu w historii

Gdynia, Kraków, Poznań, Warszawa oraz Wrocław – w tych miastach ASICS i eobuwie.pl zorganizują profesjonalne treningi dla uczestników oraz zainteresowanych startem w biegu masowym w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Cykl złożony z 11 zajęć rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, a zakończy 22 marca, na dokładnie tydzień przed biegiem, na który zapisało się już ponad 25 tysięcy biegaczy. 

Jak informują organizatorzy miasta wybrane na treningi to miejscowości, z których pochodzi najwięcej uczestników marcowej imprezy.

Zajęcia poprowadzą znani i doświadczeni trenerzy – Iwona i Piotr Suchenia, Bartosz Feifer, Maciej Łucyk, Weronika Zielińska, Jacek Sobas, Tomasz Sobczyk i Tomasz Kawik. Pomogą biegaczom przygotować się do podjęcia wyzwania, jakim jest pokonanie dystansu 21,097 km.

Specjalnymi gośćmi treningów mają być eksperci w takich dziedzinach jak fizjoterapia, dietetyka oraz specjaliści od doboru sprzętu biegowego.

Poza tym na wybranych treningach pojawić mają się czołowi polscy biegacze długodystansowi współpracujący z marką ASICS. Na zajęciach będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Na treningach obecni będą również członkowie społeczności ASICS FrontRunner Poland, których misją będzie motywowanie do aktywności fizycznej, a także budowanie wyjątkowej atmosfery podczas wspólnych treningów.

– Cieszymy się bardzo, że ASICS będzie mógł podzielić się swoim doświadczeniem w opiece nad biegaczami. Od wielu lat nasza marka wspiera największe imprezy biegowe. Dzięki temu wiemy czego biegacze potrzebują, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom. Do tej pory dostarczaliśmy im najlepszej jakości sprzęt sportowy, w tym roku chcemy iść o krok dalej i zatroszczyć się holistycznie o biegaczy. Mam tu na myśli przygotowanie dietetyczne, mentalne, z zakresu szerokiej wiedzy trenerskiej czy fizjoterapii. Dlatego tym bardziej zapraszam na nasz cykl treningów, które poprowadzą bardzo doświadczeni trenerzy, wspierani wiedzą naszych Ambasadorów oraz gości specjalnych – powiedział Daniel Bogacki, PR & Sports Marketing Specialist marki ASICS.

Dodatkowo, na najbardziej zaangażowanych uczestników, którzy wezmą udział w co najmniej 9 treningach czekają atrakcyjne nagrody za frekwencję m.in. możliwość zakupienia pakietu w w cenie 120 złotych, po zamknięciu zapisów na zawody.

Do wyboru będą również dwie inne nagrody takie jak torba sportowa lub plecak ASICS oraz rabat na zakup obuwia ASICS w sklepie eobuwie.pl. 

Treningi będą odbywać się w każdą niedzielę między 12 stycznia a 22 marca w godzinach przedpołudniowych. Szczegółowy terminarz oraz lokalizacje miejsc zbiórek dostępne są na tej stronie internetowej.

Będzie można dobrać buty

Z kolei w wybrane soboty, czyli w przeddzień biegowych spotkań w salonach eobuwie.pl w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu przez cały dzień eksperci ASICS wykonać będą darmowe badanie biomechaniki stopy MOTION ID.

Pomiar ten pozwala na porównanie tego, w jaki sposób aparat ruchu biegacza pracuje w różnych butach biegowych.  Dzięki temu uczestnik badania może dowiedzieć się, jakie będą jego idealne buty biegowe.

Podczas treningów dzień później, biegacze będą mieli możliwość przetestować modele butów biegowych ASICS z najnowszej kolekcji w ramach testów produktowych.

Partner przygotowań do gdyńskiego półmaratonu, firma eobuwie.pl uruchomiła specjalny serwis Strefa Biegacza, w którym w oparciu o porady eksperckie można dobrać buty do biegania. Odpowiedni sprzęt – dostosowany do poziomu zaawansowania – znajdą tam zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Buty do biegania skutecznie można dobrać także w każdym sklepie stacjonarnym eobuwie.pl. Wystarczy skorzystać z usługi esize.me, która w oparciu o skan 3D stóp zarekomenduje właściwie dopasowane buty.

Proces skanowania jest bardzo krótki, a w jego efekcie otrzymujemy dokładny obraz naszych stóp. Skan uwzględnia długość, szerokość, wysokość oraz tęgość stopy. Następnie system porównuje go z profilami butów dostępnych w ofercie i na tej podstawie wskazuje odpowiednie dla użytkownika.

mat pras.