Rekordowe tempo zapisów na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. W ciągu doby zgłosiło się 8 tysięcy biegaczy

W trakcie pierwszej doby trwania zapisów na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton na bieg, który odbędzie się 20 czerwca zarejestrowało się prawie 8 tysięcy osób. Miejsce na liście startowej opłatą potwierdziło już prawie 7 tysięcy biegaczy. – To rekordowe tempo zapisów – podkreślają organizatorzy.

W 2017 roku pierwsze 3 tysiące pakietów znalazły nabywców w 48 godzin, w 2018 w jedną dobę. W ubiegłym roku w ciągu jednego dnia rozeszło się 5 tysięcy miejsc. W tym roku jednak tempo zapisów, które ruszyły w sylwestrową noc o północy zaskoczyło chyba nawet samych organizatorów.

– Nowy Rok zaczyna się rewelacyjnie dla Wroclaw Marathon Team. W pierwszej dobie zapisów na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton padł rekord 7 tysięcy nadanych numerów startowych. Serdecznie dziękujemy za zaufanie i zapraszamy niezdecydowanych do szybkich zapisów, bo po Trzech Królach może być już „po ptakach” – poinformował Wojciech Gęstwa, dyrektor biegu.

W nadchodzącej edycji imprezy będzie mogło wziąć udział 13 tysięcy zawodniczek i zawodników. Start i meta półmaratonu będą znajdować się na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy ruszą na trasę punktualnie o godzinie 22:00.

Hala Stulecia po raz pierwszy

Uczestnicy pobiegną nową trasą, która po raz pierwszy w historii imprezy prowadzić będzie m.in. przez wnętrze Hali Stulecia, zabytkowego budynku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– Dodatkowo, zawodnicy będą mieli okazję podziwiać specjalnie przygotowany pokaz fontanny multimedialnej. Zgodnie z wrocławskim zwyczajem, całej imprezie będzie towarzyszyć spójna oprawa muzyczna: tym razem w rockowej stylistyce – informują organizatorzy.

Zapisy wciąż trwają

Zapisy na bieg trwają na tej stronie. Po przekroczeniu limitu 7 tysięcy nadanych numerów startowych wpisowe wynosić będzie 120 złotych. O 20 złotych więcej zapłacą biegacze, którzy zakupią ostatnie 3 tysiące miejsc z łącznej puli 13 tysięcy pakietów.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton to drugi największy ubiegłoroczny bieg na dystansie 21,097km w kraju.  Do jego mety dotarło 10 701 biegaczy.

red