Runmageddon przedstawił plany na 2020 rok. Mają być nowe lokalizacje, przeszkody i bogatsze pakiety

Runmageddon przedstawił plany na 2020 rok. Największy w kraju organizator biegów przeszkodowych zapowiada nowe przeszkody, kategorię biegów, a także bogatsze pakiety startowe. Jak na razie poznaliśmy jednak same hasła, bez konkretów.

– Rok 2019 był gorącym okresem dla naszej organizacji, mieliśmy dużo wyzwań. Zorganizowaliśmy 15 wydarzeń w Polsce oraz dwa poza granicami, zdobyliśmy wyższą niż rok temu frekwencję. Wprowadziliśmy Runmageddon Junior na każdy event oraz wystartowaliśmy z propozycją dla całych rodzin – Runmageddon Family. Rozpoczęliśmy współpracę z czeskim partnerem OCR-owym Gladiator Race i przeprowadziliśmy akcję crowdfundingową, z której zysk przeznaczymy na zagraniczny rozwój marki – wylicza Jaro Bieniecki pomysłodawca Runmageddonu.

W ramach akcji crowdfundingowej Runmageddon sprzedał akcje o wartości nieco ponad 1,2 mln złotych, które zakupiło prawie 1,3 tysiąca inwestorów. Cel emisji został zrealizowany zatem w 60 procentach.

Runmageddon rozpoczął emisję akcji w czerwcu. Początkowo plan zakładał, że oferta zakończy się w połowie lipca, jednak termin ten został przedłużony i akcja trwała do 11 września. Nie pomogło to jednak w sprzedaży kompletu akcji.

Kierunek: Czechy

Organizator Runmageddonu na koniec roku ogłosił dwie nowe lokalizacje: Liberec i Milovice pod Pragą. Poza tym zapowiedział współpracę ze szwedzkim partnerem i chęć zorganizowania Ligi Bałtyckiej. Na razie brak jest jednak jednak jakichkolwiek szczegółów na temat tego projektu.

Jak się dowiedzieliśmy, bardziej ekstremalne i przygodowe mają być biegi Runmageddon Global organizowane m.in. w Maroku i w Gruzji, którym dotychczas bliżej było do biegów ultra niż zawodów OCR. Niestety jak na razie nie wiemy, jakie zmiany zostaną wprowadzone w tych imprezach.

Będzie nowa kategoria biegów?

Jak podkreślają organizatorzy Runmageddonu, ekspansja zagraniczna to jeden z ich priorytetów. Jednak cały czas główną osią działalności ma być organizacja biegów z przeszkodami w Polsce.

– Runmageddon to z jednej strony wyzwanie dające możliwość potwierdzenia swojej siły i charakteru, a z drugiej zabawa i przyjemnie spędzony czas. W nowym roku planujemy wzmocnić te dwa aspekty. Wprowadzimy przynajmniej kilka nowych przeszkód. Zależy nam też na tym, by niektóre konstrukcje dotychczas dedykowane serii Elite stały się dostępne dla startujących w formule Open. Dzięki temu będzie więcej i ciekawiej dla osób, które przychodzą na Runmageddon, by przeżyć coś ekscytującego – mówi Piotr Bałchanowski, dyrektor operacyjny Runmageddonu. – Myślimy też o stworzeniu nowej kategorii. Ma być to szansa dla osób, które nie aspirują do świata elity biegów przeszkodowych, ale chcą walczyć i podnosić swój stopień zaawansowania na nieco innych zasadach – tłumaczy.

Runmageddon uczy się na błędach

Runmageddon pracuje nad tym, aby pakiety startowe biegów były bogatsze niż dotychczas.

Rozbudujemy ofertę Miasteczka Kibiców o elementy regionalne, pokazujące różnorodność i wyjątkowość poszczególnych części Polski. Zadbamy też, by pakiet startowy uczestnika był bardziej atrakcyjny – zapewnia Bałchanowski.

Jedną z ostatnio wprowadzonych ostatnio możliwości jest zakup pakietu startowego bez koszulki w obniżonej cenie.

Aby skorzystać z oferty należy zapisując się, w miejsce kodu rabatowego wpisać hasło: BezKoszulki, wówczas osoba rejestrująca się na bieg otrzymuje rabat w wysokości 30 złotych na dany start. Oznacza to jednak, że kupując pakiet w opcji bez koszulki biegacze nie mogą skorzystać z innych zniżek.

– Cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszego produktu i oferty, aby jak najbardziej sprostać oczekiwaniom. Zdarzały nam się słabsze momenty, jednak wyciągnęliśmy wnioski i zaplanowaliśmy wcześniejszą realizację niektórych projektów. Zakładamy, że na początku sezonu będziemy mogli zaprezentować wzór wyjątkowej kurtki Weterana 2020 – mówi Karolina Leguła, dyrektor marketingu Runmageddonu.

To oświadczenie to prawdopodobnie reakcja Runmageddonu na niezbyt przychylne komentarze zawodników po zaprezentowaniu kurtki Weterana 2019. Zwracali oni uwagę, że był to model z regularnej oferty partnera technicznego cyklu, tylko uzupełniony o naszywkę Weterana.

Mają być nowe medale

W tym roku organizator najpopularniejszego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami zaprezentował już cztery wzory koszulek na nowy sezon, a wkrótce zaprezentuje wzór t-shirtu, który zdobyć będzie można podczas Runmageddon Gladiator Race Milovice i Liberec. To jak będą ostatecznie wyglądać, zależeć ma od decyzji uczestników obu biegów podjętej w internetowym głosowaniu.

– To całkowicie normalne, że jeśli dokonujemy czegoś niezwykłego, chcemy mieć równie wyjątkowe trofeum z tego zdarzenia. Z tej właśnie przyczyny, w tym roku zadbaliśmy o to, by medale na przyszły sezon były jeszcze bardziej charakterystyczne i stanowiły pamiątkę z konkretnych Runmageddonów. Unikalne będą też trofea podczas czeskich eventów: medale i statuetka Weterana – deklaruje Karolina Leguła.

red