Runmageddon stawia na biegi dziecięce. Będą Mistrzostwa Kids i Junior

Więcej wyzwań, rywalizacji i dobrej zabawy – tak zapowiada się przyszłość formuł ekstremalnego biegu z przeszkodami dla najmłodszych, młodzieży i całych rodzin. – Podniesiemy standardy, uatrakcyjnimy pakiety startowe i zaprosimy najodważniejszych do wzięcia udziału w Mistrzostwach Kids i Junior – zapowiada dyrektor Runmageddon Kids.

Runmageddon Kids, Junior oraz Family to trzy formuły ekstremalnego biegu z przeszkodami, które w roku 2020 walczyć będą o nowych uczestników.

– Ubiegły rok był dla nas bardzo pozytywny i pokazał, jak wielka potrzeba rodzinnego spędzania czasu tkwi w dzieciach i rodzicach. Nasze formuły dla najmłodszych cieszyły się prawie dwukrotnie większą popularnością niż w roku 2018. Dzieci coraz chętniej namawiały rodziców, by pozwolili im wystartować w Runmageddonie, a nawet zachęcały ich samych do zmierzania się z tym wyzwaniem. I tutaj z pomocą dla rodzin, które chciały poczuć smak tej wyjątkowej zabawy, przyszliśmy z formułą Family, gdzie mama, tata, syn, córka oraz trenerzy z młodymi podopiecznymi mogli pobiec razem – opowiada Agata Supeł dyrektor Runmageddon Kids.

Pierwszy Runmageddon Family odbył się w lipcu 2019 roku w Gliwicach. Formuła spodobała się uczestnikom, więc zdecydowano wprowadzić ją na kolejne imprezy. W roku 2020 Runmageddon Kids, Junior i Family będą nadal rozwijane i ulepszane.

 Będziemy modyfikować poziom trudności tras dla różnych grup wiekowych Runmageddonu Kids. Chcemy, by dzieci niezależnie od tego, czy mają 5, czy 10 lat świetnie się bawiły. W zeszłym roku wprowadziliśmy nowe przeszkody na trasę Kids m.in.: dziecięcy Multirig, ścianę z opon czy „siatkę gagatka”,  w 2020 również zadbamy o nowe wyzwania.  – tłumaczy szefowa Runmageddon Kids. – Uatrakcyjnimy pakiety startowe dla dzieci i młodzieży, wprowadzimy też elementy programu lojalnościowego. W 2020 roku zaprosimy dzieci, które lubią się ścigać do podjęcia wyzwania w Mistrzostwach Kids i Junior w Biegach Przeszkodowych – dodaje.

Formuła Junior, dla osób między 12-15 rokiem życia również przejdzie noworoczną metamorfozę. Do tej pory uczestnicy rozpoczynali swój bieg w strefie dla dorosłych, a kończyli na mecie formuły Kids. W tym roku nastoletni startujący będą w całości biec po trasie dla dorosłych, pokonując wybrane przeszkody.

W 2020 roku organizatorzy Runmageddonu z jednej strony podkreślą sportowy aspekt formuł dla osób do 16 roku życia, oferując im możliwość startu w mistrzostwach, z drugiej chcą zadbać o dobrą zabawę. W tym celu prowadzą liczne rozmowy z partnerami, ciekawymi markami, którzy dostarczą wiele atrakcji dodatkowych podczas biegów.

– Zależy nam, aby Runmageddon Kids, Junior i Family były wydarzeniami prawdziwie angażującymi, zachęcającymi do aktywności fizycznej i promującymi biegi przeszkodowe jako dyscyplinę sportu, ale przede wszystkim źródłem dobrej zabawy podsumowuje Agata Supeł. 

mat pras.