Walczysz o Koronę Polskich Półmaratonów 2020? Poznaj nowe zasady

Polskie Stowarzyszenie Biegów podało warunki, jakie muszą spełnić biegacze, aby otrzymać medal Korony Polskich Półmaratonów w 2020 roku. Podobnie jak w ubiegłych latach należy w ciągu roku kalendarzowego ukończyć co najmniej 5 z 11 imprez z tego cyklu. 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów zaprezentował długo wyczekiwany przez biegaczy regulamin tegorocznej edycji Korony Polskich Półmaratonów.

Do wyboru, do koloru

11 biegów zaliczanych do cyklu zostało podzielonych na trzy grupy. Biegacze chcący otrzymać medal KPP muszą w ciągu 12 miesięcy pokonać co najmniej po jednym półmaratonie z każdej z nich. Dwa brakujące do wymaganych pięciu można wybrać wedle uznania.

W pierwszej grupie znalazły się cztery półmaratony: PKO Poznań Półmaraton, Półmaraton Warszawski, Nocny Wrocław Półmaraton i PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

W drugiej organizatorzy umieścili trzy biegi – Półmaraton Wiązowski, PKO Białystok Półmaraton oraz Półmaraton Signify w Pile.

Do ostatniej, trzeciej grupy należy Półmaraton Ślężański w Sobótce, Gdynia Półmaraton, Hunters Półmaraton Grodziski „Słowaka” oraz Bieg Lechitów w Gnieźnie.

Zgłoszenia chętnych do udziału w cyklu przyjmowane są na tej stronie internetowej.

Z regulaminu wynika, że biegacze powinni zarejestrować się w systemie przed przystąpieniem do pierwszego półmaratonu w ramach Korony Polskich Półmaratonów.

Organizatorzy dopuszczają jednak również możliwość zgłoszenia się w trakcie startów lub po przebiegnięciu pięciu wybranych półmaratonów w terminie do 31 grudnia 2020 roku.

Korona coraz droższa 

Za wydanie medalu Korony Polskich Półmaratonów w tym roku biegacze zapłacą 45 złotych, gdy medal ma być przesłany na adres na terytorium RP oraz 65 złotych, w razie konieczności dostarczenia pamiątki za granicę. W stosunku do ubiegłego roku opłata wzrosła odpowiednio o 8 i 15 złotych.

Zapłaty za wydanie medalu można dokonać poprzez płatności elektroniczne, dostępne w formularzu zgłoszeń przed przystąpieniem do pierwszego półmaratonu KPP.

Organizatorzy zastrzegają, że zawodnikom, którzy nie zdołają w ciągu roku pokonać pięciu półmaratonów w cyklu opłata nie zostanie zwrócona.

Złoto dla wytrwałych 

Po rocznej przerwie Zarząd PSB przywrócił możliwość zdobycia Złotej Korony Polskich Półmaratonów. Pamiątkowy medal trafi do najwytrwalszych biegaczy, którzy ukończą co najmniej 10 półmaratonów w cyklu, bez Półmaratonu Wiązowskiego.

Warunkiem otrzymania Złotej Korony będzie wniesienie opłaty w wysokości 60 złotych.

W ubiegłym roku medale Korony Polskich Półmaratonów trafiły do 2556 biegaczy. Oznacza to, że w porównaniu z 2018 rokiem liczba zdobywców spadła o 691 osób.

red

fot. FotoMaraton.pl