Coraz bliżej do otwarcia OCR Parku w Gdyni

7 marca w Gdyni otwarty zostanie OCR Park, jedyny w Trójmieście ośrodek sportów przeszkodowych znajdujący się na świeżym powietrzu. Pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej biegacze będą mogli przygotować się do terenowych biegów z przeszkodami oraz poznać tajniki pokonywania przeszkód zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. 

Ośrodek OCR Park jest zlokalizowany na terenie Adventure Park, który  sympatycy biegania znają zapewne z imprez z cyklu Biegun OCR oraz Biegu Morskiego Komandosa. W parku treningowym funkcjonuje szatnia, przebieralnia, toalety i prysznice, obiekt jest częściowo oświetlony.

Na oznakowanych trasach o długości od jednego do pięciu kilometrów można znaleźć wszelkie typy przeszkód, które pojawiają się na biegach typu OCR (Obstacle Course Racing) oraz na coraz bardziej popularnych Ninja Track, między innymi takie jak: kołowroty, leniwiec, snake, cuma, low rig, ninja rings, B Wall, Monkey Bar/Fly i inne.  – Jeżeli czegoś nie znalazłeś – zgłoś nam – z chęcią zbudujemy kolejne przeszkody – mówią właściciele OCR Parku.

Już od ponad roku w tworzącym się obiekcie trenuje dziecięca grupa Gorillas, a trenerzy rozpoczęli także tworzenie grup dla dorosłych o różnym stopniu zaawansowania.

Zawodnicy mogą przygotować się do terenowych biegów z przeszkodami, poznać tajniki pokonywania przeszkód zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym oraz dostosować plan treningowy do własnych potrzeb.

Ponadto na terenie OCR Parku organizowane będą warsztaty z udziałem trenerów OCR, crossfit itp.; oraz szkolenia dla licencjonowanych sędziów Stowarzyszenia OCR Polska. Organizatorzy planują także obozy i zgrupowania treningowe.

Obiekt nieustannie się rozrasta. Powstają nowe konstrukcje i udogodnienia dla korzystających z nich zawodników.

Cena pojedynczego wejścia wynosi 30 złotych. Karnety w cenie od 99 złotych za miesiąc treningów.

mat. pras.