Bartek Przedwojewski był w podcaście Kuby Pawlaka

Gościem najnowszego odcinka audycji „42,195 FM – podcasty o bieganiu” był Bartek Przedwojewski, eksportowy biegacz górski, który od trzech lat jest członkiem teamu Salomon Elite. W rozmowie z Kubą Pawlakiem opowiedział, czego nie warto czerpać z treningu najlepszych.

Słuchaj podcastu

– Wykorzystałem możliwość rozmowy właśnie z taką osobą dlatego, że my amatorzy biegania bardzo często, podpatrujemy, inspirujemy się i wzorujemy swoje treningi właśnie na najlepszych.Kiedyś jednak usłyszałem frazę, która mocno utkwiła mi w pamięci i podczas tej rozmowy chciałem ją zweryfikować i rozwinąć. Otóż mówi ona, że wzorowanie się na treningach wyczynowców, nawet przekładając ich założenia na swoje tempa i objętość niesie za sobą bardzo wiele pułapek. Tym na czym naprawdę powinniśmy się wzorować patrząc na wyczynowców są rutyny, mindset czy regeneracja i nie mam tu na myśli nogawek kompresyjnych za miliony monet – mówi Kuba Pawlak zapowiadając kolejny odcinek swojego podcastu.

W jakie pułapki możemy więc wpaść? Jak analizować plany zawodowców chcąc odwzorować wybrane bodźce treningowe? Czy takie podejście w ogóle ma sens?

Kuba Przedwojewski był gościem podcastu Kuby Pawlaka również w listopadzie 2022 roku. Mówił wtedy o błędach w treningu i przetrenowaniu. 

red