Merrell prezentuje pięć modeli butów z zerowym dropem

Na półkach sklepów biegowych powoli pojawiają się modele z kolekcji wiosna/lato 2020. Dzisiaj w naszym serwisie prezentujemy pięć wybranych  modelów butów o zerowym dropie od amerykańskiej marki Merrell, która specjalizuje się m.in. w sprzęcie do biegania minimalistycznego. 

Bare Access XTR – 399 złotych

Model o bieżniku 2 mm stanowiący świetną propozycję dla biegaczy, którzy preferują obuwie barefootowe. Zerowy drop sprawia, że Bare Access XTR marki Merrell gwarantuje bardzo dobry kontakt z podłożem, dzięki czemu ruch stopy jest jak najbardziej naturalny, maksymalnie zbliżony do biegania boso.

Jak zapewnia amerykański producent mocną stroną tego modelu jest żłobiona podeszwa środkowa FLEXconnect o właściwości dwukierunkowego zginania dla lepszej zwinności oraz większej stabilizacji. Stabilność zapewnia także konstrukcja Merrell Barefoot 2 oraz zapiętek z TPU.

Wierzch buta oraz wyściółka wykonane są z siateczki, dzięki czemu stopa w tym modelu oddycha. Tradycyjne sznurowanie pozwala na maksymalne dopasowanie buta do stopy. Podeszwa zewnętrzna Vibram TC5+ sprawdzi się bardzo dobrze nawet na wymagającym podłożu.

Move Glove – 269 złotych

Move Glove marki Merrell to kolejna propozycja butów o zerowym dropie, która cieszy się dużym uznaniem wśród biegaczy. Dla osób zaczynających przygodę z obuwiem barefootowym, model ten zapewnia amortyzacją PORON Vive aktywowaną dzięki energii płynącej z każdego, stawianego kroku. Elastyczny kołnierz sprawia, że buty łatwo się zdejmuje i zakłada.

W tym modelu wierzch i wyściółkę również wykonano z siateczki co zapewnia bardzo dobrą wentylację. Buty zostały zaopatrzone ponadto m.in. w syntetyczny zapiętek stabilizujący, zintegrowaną podeszwę oraz język uniemożliwiający przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta. Podeszwa zewnętrzna Vibram MegaGrip z wysuniętymi elementami w kształcie płetw, zapewnia bardzo dobrą przyczepność podczas aktywności.

Trail Glove 5 LTR – 399 złotych

Buty stworzone z myślą o osobach, które lubią biegać w sposób najbardziej zbliżony do poruszania się boso. Trail Glove 5 LTR marki Merrell to model o zerowym dropie. Wierzch buta został wykonany ze skóry oraz siateczki. Zastosowanie zamszowego noska zwiększa ochronę palców, a skórzany zapiętek oraz konstrukcja Merrell Barefoot 2 poprawia stabilność.

Tradycyjne sznurowanie sprawia, że buty można dobrze dopasować do kształtu stopy. Pianka BLOOM zastosowana w podeszwie środkowej zwiększa komfort użytkowania, a podeszwa Vibram Ecodura wykonana w 30% z materiałów pochodzących z recyklingu zapewnia bardzo dobrą przyczepność.

Trail Glove 5 – 399 złotych

Kolejna propozycja marki Merrell o zerowym dropie. Wierzch buta został wykonany z siateczki oraz tworzywa TPU zapewniającego wyjątkową trwałość i jednocześnie lekkość. Materiał ten wykorzystano również w stabilizującym zapiętku.

Oddychająca wyściółka z siateczki sprawia, że buty świetnie sprawdzają się nawet podczas bardzo wymagających aktywności. Inne cechy, które sprawiają, że warto sięgnąć po te propozycję to: podeszwa zewnętrzna Vibram TC5+ oraz konstrukcja Merrell Barefoot 2 zwiększająca stabilność.

Vapor Glove 4 – 249 złotych

Wierzch modelu Vapor Glove 4 marki Merrell wykonany jest z siateczki Codura oraz TPU. Stabilność podczas aktywności zapewnia konstrukcja Merrell Barefoot 2 oraz zapiętek stabilizujący z TPU.

Tradycyjne sznurowanie pozwala dopasować obuwie do kształtu stopy. Wyściółka modelu Vapor Glove 4 została wykonana z oddychającej siateczki. Podeszwa zewnętrzna Vibram TC5+ sprawia, że buty zachowują bardzo dobrą przyczepność nawet na wymagającym podłożu. Model o zerowym dropie.

Buty Merrell można kupić m.in. na stronie internetowej merrell.pl

mat pras.