Ninja Run wychodzi z hali. W maju w Warszawie zawody na czterech torach

W dniach 9 – 10 maja 2020 roku w Warszawie odbędzie się bieg na krótkim torze przeszkód Ninja Run. Tym razem nie w hali, ale na zewnątrz. – Dokładną lokalizację zawodów podamy niebawem, ale wszędzie zawodnicy dojadą tramwajem lub metrem – informuje Adam Sułowski, organizator imprezy.

Formuła zawodów przypominać będzie niedawno emitowany w telewizji Polsat program Ninja Warrior.

Zawodnicy będą pokonywać tor przeszkód składający się 8-10 przeszkód. Przy każdym starcie liczony będzie elektronicznie pomiar czasu, dzięki czemu zawody wyłonią najbardziej zwinnych uczestników.

Jak będzie wyglądał Ninja Run Warszawa?

Organizatorzy zapewniają, że będzie to bardzo widowiskowe wydarzenie, gdyż kibice będą mieli cały tor w zasięgu wzroku. Starty będą prowadzone równolegle na czterech torach, co zapewni dużo emocji startującym i obserwatorom. Poza tym w tym samym czasie  odbywać się będą zawody dla dzieci.

Nad poprawnością pokonania toru w obydwu przypadkach będą czuwać sędziowie lotni.

Eliminacje do drugiej rundy odbywać się będą całą sobotę 9:00 – 19:30 oraz niedzielę 9:00 – 15:00. Zobaczymy w niej najszybsze 50 kobiet i najszybszych 50 mężczyzn.

Podobnie jak w poprzedniej edycji do półfinałów wejdzie 8 najszybszych kobiet i mężczyzn. W finale bezpośrednio o miejsca 1-2 i 3-4 zmierzą się osoby z najlepszym czasem z półfinałów.

Po raz pierwszy poza halą

To będzie pierwszy i inauguracyjny tor typu ninja w wersji outdoorowej, który od strony technicznej i organizacyjnej przygotują w ramach bliskiej współpracy Hunt Run i OSPRO. Limit uczestników wynosi 480 osób, gdyż tor ma ograniczoną przepustowość.

– Jestem pewien, że outdoor w maju to zdecydowanie to, na co czekają “przeszkodowi” zawodnicy i osoby poszukujące nowych wyzwań – mówi Adam Sułowski, organizator zawodów. – Zdecydowanie ciekawszy tor ustawi OSPRO, czyli firma specjalizująca się w zawodach typu ninja, gdyż będzie miała większy teren i pole do manewru w porównaniu do imprezy z grudnia, która odbyła się hali zamkniętej. Wtedy impreza zgromadziła lekko ponad 300 osób – dodaje.

Internetowe zapisy na wydarzenie trwają na oficjalnej stronie Hunt Run. Pakiety startowe w gorącym tygodniu zapisów są w atrakcyjnych cenach.

mat. pras.