Warszawska studniówka. Nocny półmaraton coraz bliżej

Już ponad 8 tysięcy biegaczy zapisało się na 15. Półmaraton Warszawski, a z każdym dniem zainteresowanie tą wyjątkową edycją jest co raz większe. Start biegu nastąpi dokładnie za 100 dni, 23 maja o godzinie 20:35, równo z zachodem słońca. 

Warszawa odsłoni przed biegaczami swoje nocne oblicze. Uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a całość zostanie wzmocniona pokazami na punktach świetlnych rozstawionych wzdłuż trasy.

Organizatorzy pragną iść z duchem czasu chcąc tworzyć nowoczesne wydarzenie na miarę XXI wieku. 15. Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszyć będzie szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podniosą atrakcyjność imprezy. Wszystko to sprawi, że będzie to niezapomniane wydarzenie na lata.

Względem zeszłorocznej edycji trasa zostaje niezmieniona. Jednak jak zapowiadają organizatorzy ze względu na porę dnia dostarczy ona biegaczom moc zupełnie innych niesamowitych wrażeń. 

Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków będzie kolejnym ważnym argumentem dla którego warto uwzględnić ten termin w swoich biegowych kalendarzach.

#BiegamDobrze – czy padnie rekord?

#BiegamDobrze od lat towarzyszy imprezom organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. To największy program społeczny, angażujący na taką skalę biegaczy w Polsce. To akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie fundacji.

Z każdym rokiem co raz więcej biegaczy decyduje się nadać swojemu biegowi wyższy, pozasportowy sens wybierając bliską swojemu sercu jedną z dziesięciu organizacji charytatywnych, na którą aktywnie zbierają środki.

Podczas rekordowego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrano aż 900 000 złotych, które przyczyniły się do realizacji wielu społecznych projektów. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Półmaratonu Warszawskiego.

Trwa akcja treningowa #NieZatrzymamSie

100 dni do wydarzenia to dobry czas na podjęcie decyzji i rozpoczęcie przygotowań.  Właśnie z myślą o tych biegaczach z początkiem roku ruszyła akcja #NieZatrzymamSie, w ramach której na stronie na stronie wydarzenia zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i nieco bardziej doświadczonych biegaczy.

Biegacze, którzy rozpoczną swoje przygotowania dzisiaj wciąż mają szansę zrealizować je niemal w całości. Dla części biegaczy półmaraton to jedynie przystanek do maratońskiego celu, który będzie stanowić ukoronowanie biegowego sezonu, dlatego też akcja treningowa #NieZatrzymamSie będzie kontynuowana także po półmaratonie z myślą o królewskim dystansie.

Pod tym hasztagiem w Internecie amatorzy mogą znaleźć treści, które umożliwią im profesjonalne przygotowanie do tego wyzwania sportowego.

W chwili obecnej najtańszy pakiet startowy można nabyć za 100 złotych. Dodatkowo każdy z uczestników ma możliwość dokupienia pamiątkowej koszulki: bawełnianej lub technicznej marki New Balance. 

Wzór koszulki nie został jeszcze zaprezentowany. Zapisy do udziału w biegu cały czas trwają na stronie Półmaratonu Warszawskiego.

mat pras.