13. PKO Poznań Półmaraton dopiero za rok

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały dzisiaj, że przekładają 13. PKO Poznań Półmaraton na przyszły rok. Bieg odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku. Wszystkie osoby, które uiściły opłatę startową otrzymają jej zwrot.

Powyższa decyzja podyktowana jest kilkoma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest chęć kooperacji z innymi organizatorami biegów w Polsce, a co za tym idzie – nie dublowanie biegów w tych samych terminach. Rozważaliśmy daty 17-18 października 2020 roku, jednak ze względu na odbywające się w ten weekend imprezy: 21. PKO Poznań Maraton, Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni oraz Półmaraton Królewski w Krakowie nie zdecydowaliśmy się na taki krok, by nie zmuszać biegaczy do wyboru pomiędzy tymi prestiżowymi imprezami biegowymi – tłumaczą organizatorzy.

Kolejnym ważnym powodem, który wpłynął na odstąpienie od organizacji półmaratonu w terminie 17-18 października 2020, były prośby wielu biegaczy, które docierały do nas poprzez social media, maile oraz telefony, by właśnie nie organizować biegu w tym terminie – czytamy w komunikacie.

W pierwszej kolejności zwrot opłat startowych otrzymają osoby, które uiściły opłatę poprzez  system płatności PayU oraz w formie „kup na prezent”. W dalszej kolejności zwrot opłat otrzymają osoby, które opłaciły start bezpośrednio na konto organizatora.

Osoby, które wniosły opłatę w formie przelewu zbiorczego lub indywidualnego, dokonały wpłaty za pośrednictwem poczty, w siedzibie POSiR oraz nabyły pakiet startowy poprzez opcję „przekaż numer” proszone są o przesłanie na adres e-mail: zwroty@halfmarathon.poznan.pl

13. PKO Poznań Półmaraton to kolejny bieg z cyklu Korona Polskich Półmaratonów, który nie odbędzie się w 2020 roku. Wczoraj podobną decyzję podjęli organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

mat pras.

fot. Adam Ciereszko