13. PKO Poznań Półmaraton przełożony! Odbędzie się razem z maratonem?

13. PKO Poznań Półmaraton nie odbędzie się 5 kwietnia – taka jest decyzja, jaka zapadła dzisiaj na posiedzeniu nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania. Bieg ma odbyć się w innym terminie, który poznamy najpóźniej do końca marca.

Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia.

Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Nowy termin poznańskiego Półmaratonu

Do 31 marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego Półmaratonu.

Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań – komentuje Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Półmaratonu.

Półmaraton w ramach 21. PKO Poznań Maratonu?

Prawdopodobny termin, w którym mógłby odbyć się 13. PKO Poznań Półmaraton to weekend, w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się w weekend 17-18 października 2020.

Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie.

Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca.

Poznań Maraton

A może w 2021 roku?

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie półmaratonu i maratonu w jedną imprezę to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok.

W obu przypadkach zawodnicy, którzy opłacili start, będą mogli tę opłatę przenieść na nowy termin imprezy.

Uczestnikom, którzy posiadają już pakiety startowe i będą chcieli zrezygnować ze startu w 13. PKO Poznań Półmaratonie, zostanie zwrócona opłata startowa.

Osoby te organizator prosi o kontakt z Biurem Zawodów drogą mailową, pod adresem: info@halfmarathon.poznan.pl.

W tytule wiadomości należy wpisać: Rezygnacja z udziału w 13. PKO Poznań Półmaratonie, a w treści e-maila podać swój numer startowy i numer konta, który potrzebny będzie do zwrotu opłaty startowej.

Pieniądze będą zwracane zawodnikom sukcesywnie, organizatorzy zatem proszą o cierpliwość.

mat pras.

fot. Adam Ciereszko