833 okrążenia dookoła stołu. Ruszyły zapisy na wyjątkowe mistrzostwa

W środę, 1 kwietnia o godzinie 19:00 odbędą się wyjątkowe zawody, których każdy uczestnik sam zapewni sobie trasę, czyli stół i niezbędną wokół niego przestrzeń. Tak wyglądać mają pierwsze Mistrzostwa Polski w Biegu Dookoła Stołu, w których wystartuje 200 osób totalnie zakręconych na punkcie biegania. Przebieg rywalizacji będzie można śledzić na żywo na specjalnym kanale w Internecie. 

Maksymalne wymiary stołu ustalono na 1.5 x 1.0 metra lub obwód nie przekraczający łącznie 6 metrów. Aby pokonać łączny dystans 5km każdy uczestnik będzie musiał pokonać co najmniej 833 okrążenia.

Każdy zawodnik musi posiadać sekundanta, który będzie pomagał w przeprowadzeniu biegu oraz będzie liczyć okrążenia przebiegnięte przez zawodnika. Jednym  z jego zadań będzie również nagranie filmu z całego biegu, w celu ewentualnej weryfikacji.

Wszyscy zawodnicy wystartują o tej samej godzinie. Wcześniej każdy z nich otrzyma link do aplikacji, za pośrednictwem której zostanie zrealizowana transmisja wideo z zawodów.

Przekaz z kamer w mieszkaniach zawodników będzie trafiał do studio firmy ZmierzymyCzas.pl, która specjalizuje się w pomiarze czasu na imprezach biegowych. Całość zmagań będzie można śledzić na specjalnej stronie, a komentatorem będzie Łukasz Panfil, jeden z najlepszych spikerów biegowych w kraju.

Jak poinformował portal maratonypolskie.pl swój udział w biegu zapowiedziała już czołówka krajowych biegaczy z Kamilem Leśniakiem, Piotrem Suchenią, Arturem Kernem, Piotrem Bętkowskim i Dominiką Stelmach na czele. W zawodach wystartować ma także Artur Kujawiński, który 12 lat temu już biegał dookoła stołu, tyle że na dystansie 10km.

Pakiet startowy na ten wyjątkowy bieg kosztuje 35 złotych. Zapisy prowadzone są na tej stronie.  Na biegaczy, którzy pokonają co najmniej 833 okrążenia dookoła swojego stołu czekać będą pamiątkowe medale.

red