Biegu Europejski w Gdyni z nowym terminem

Organizator Biegu Europejskiego poinformował, że przekłada imprezę z 10 maja na 29 listopada 2020 roku. Decyzja ma oczywiście związek z panującą aktualnie pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę zwaną COVID-19.

W aktualnej sytuacji, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Bieg Europejski mógł odbyć się w dotychczas planowanym terminie. Chcąc uniknąć odwołania wydarzenia w ostatniej chwili, a także dążąc do zaoferowania możliwie elastycznej polityki w stosunku do aktualnie zarejestrowanych zawodników, organizatorzy zdecydowali się podjąć tę decyzję z dużym wyprzedzeniem.

– Dziękujemy w tym miejscu władzom Gdyni za szybkie porozumienie i umożliwienie wyznaczenia nowego terminu zawodów na 29 listopada. W ten sposób, chcąc utrzymać europejski charakter imprezy, nawiązujemy także do Traktatu Lizbońskiego, który wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku – czytamy w komunikacie.

Rejestracja do startu w zawodach pozostaje otwarta i będzie nadal prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Co z pakietami startowymi?

Posiadacze karnetów na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni utrzymują prawo startu w Biegu Europejskim w nowym terminie. Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski zostaną automatycznie przepisane na zawody w nowym terminie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego potwierdzenia startu.

Z kolei biegacze, którzy nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mogą przenieść wniesioną opłatę startową na jeden z kolejnych biegów cyklu Grand Prix Gdyni w tym roku – nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości.

Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mają prawo do bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę.

– Stosowne narzędzie do przepisania pakietu zostanie uruchomione w serwisie SlotMarket.pl na początku kwietnia br. Wówczas podamy dokładną instrukcję, w jaki sposób można przepisać pakiet – informują organizatorzy.

Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie będą zainteresowane ani startem w imprezie w nowym terminie, ani przepisaniem pakietu na inną osobę, mogą ubiegać się o zwrot opłaty startowej w terminie do końca marca br. W tym celu organizatorzy proszą o przesłanie stosownej wiadomości na adres info@gpxgdynia.pl.

– Liczymy na zrozumienie dla tej decyzji i głęboko wierzymy, że już w czerwcu spotkamy się na nocnym Biegu Świętojańskim, a przełożenie Biegu Europejskiego pozwoli nam wszystkim cieszyć się bieganiem w bezpiecznej, radosnej atmosferze i stanie się swoistym zakończeniem tego, trudnego dla nas wszystkich, sezonu biegowego – podsumowali organizatorzy.

Grand Prix Gdyni

W cyklu Grand Prix Gdyni 2020 odbył się jak dotąd tylko Bieg Urodzinowy. Kolejny w kalendarzu jest nocny PKO Bieg Świętojański zaplanowany na 27 czerwca, a następnie PKO Bieg Niepodległości (8 listopada) i wreszcie Bieg Europejski (29 listopada).

mat pras.