Ostatnie miejsca na Recordową Dziesiątkę z gwarancją zwrotu wpisowego

Już w niedzielę w Poznaniu dokładnie w samo południe wystartuje 16. edycja biegu Recordowa Dziesiątka. Organizatorzy zapewniają, że mimo zamieszania z koronawirusem zawody się odbędą. Osoby, które zapiszą się na bieg dzisiaj i jutro otrzymają pełną gwarancję zwrotu wpisowego, gdyby jednak władze nakazały odwołanie imprezy.

Chcemy  w tym trudnym okresie startowym umożliwić już bez stresu zapisanie się na bieg i wykorzystanie wypracowanej ciężkimi treningami formy sportowej, dać szansę by uzyskać rekord życiowy na dystansie 10 km – mówi Artur Kujawiński, szef biegu Recordowa Dziesiątka. –Zdajemy sobie sprawę, że osób chętnych może być kilka tysięcy a miejsc pozostało 600 i nie każdy dostanie się na listę startową ale jesteśmy już na ostatnim etapie przygotowań. Zatem kto pierwszy ten ma szansę pobiec i uzyskać bardzo wartościowy wynik. Zaznaczamy, że po zamknięciu zapisów nie będzie już możliwości zapisania się ani poprzez przepisanie pakietu ani w biurze zawodów – zaznacza.

Organizator poznańskiego biegu podkreśla, że nie ma obaw, że bieg zostanie odwołany z powodu koronawirusa, ponieważ posiada wszystkie niezbędne pozwolenia.

– Pracujemy pełną mocą dzień i noc, by 15 marca w Poznaniu witać was na mecie z nowymi życiówkami – zakończył Kujawiński.

W ubiegłym tygodniu organizatorzy 13. PKO Poznań Półmaratonu zaplanowanego na 5 kwietnia poinformowali, że przekładają te zawody w związku z sytuacją epidemiologiczną. Nowy termin biegu mamy poznać do końca marca.

 red