W Katowicach liczą, że majowy półmaraton się odbędzie. Mają również plan awaryjny

Trzecia edycja Wizz Air Katowice Half Marathon została zaplanowana na 23 maja w stolicy Śląska. Po raz pierwszy w historii bieg ma wystartować po zmroku. Czy w związku z epidemią koronawirusa śląski półmaraton dojdzie do skutku?

– Nie wiemy, do kiedy obowiązywał będzie zakaz, czy obejmie nasz bieg i jak rozwinie się sytuacja do maja. W przypadku negatywnej decyzji Wojewody Śląskiego wyznaczymy nowy termin imprezy, najprawdopodobniej na wrzesień 2020. Będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju wypadków – poinformowali organizatorzy imprezy.

Jesteśmy nastawieni na to, aby przeprowadzić imprezę zgodnie z planem, ale oczywiście Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego w razie spełnienia się najgorszego scenariusza, prosimy Was o wyrozumiałość i wierzymy, że niezależnie od terminu pobiegniemy razem po raz trzeci przez serce Śląska! – dodali.

Aktualnie na liście startowej półmaratonu znajduje się prawie 3 tysiące biegaczy. Nieco ponad 1,2 tysiąca osób zapisało się na biegi na dystansie 5 i 10km.

red