Agrykola znów otwarta. Nie pobiegasz dłużej niż 60 minut

Od wczoraj warszawiacy mogą korzystać z miejskich obiektów sportowych, w tym bieżni lekkoatletycznych. Należy jednak pamiętać, że obowiązują ograniczenia zarówno w liczbie osób, które mogą równolegle trenować, jak i czasu, jaki można spędzić w tych miejscach.

Wczoraj Urząd Miasta st. Warszawy otworzył 119 obiektów sportowych. Wśród nich znalazł się m.in. popularny wśród stołecznych biegaczy obiekt Agrykoli, a także stadion OSiR Targówek przy ulicy Łabiszyńskiej.

– Sport jest niezwykle istotny dla komfortu psychicznego i sprawności fizycznej, należy jednak pamiętać, że wciąż znajdujemy się w stanie epidemii i każdy z nas powinien zachować odpowiedzialność oraz zdrowy rozsądek – apeluje stołeczny ratusz.

Na każdym otwartym obiekcie został umieszczony plakat z informacją o obowiązujących obostrzeniach. Wynika z niej, że na terenie danego obiektu w tym samym czasie przebywać może nie więcej niż sześciu uczestników i jeden trener.

Na bieżni lekkoatletycznej możemy biegać przy zachowaniu odstępu jednego toru i tylko w jednym kierunku – przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Z obiektów mogą korzystać zarówno osoby indywidualne jak i grupy, pod warunkiem, że liczą maksymalnie sześć osób. Co ważne, czas treningu nie może przekroczyć 60 minut.

Przed wejściem na warszawskie obiekty wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk, powtarzana przy wyjściu z obiektu. Środki do dezynfekcji znajdują się przy wejściu do szatni, na zewnątrz budynku oraz przy boiskach wielofunkcyjnych. Zarządcy obiektów zalecają, aby użytkownicy przychodzili na trening już przebrani w strój sportowy.

red