Bieg Fabrykanta też będzie wirtualny

W tym roku łódzki Bieg Fabrykanta odbędzie się w wersji wirtualnej. Impreza zaplanowana jest tradycyjnie pod koniec wakacji. Zapisy do tegorocznej edycji imprezy startują jutro, czyli 22 maja o godzinie 20:00. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 35,99 złotych. 

Uczestnicy będą biegać na własnej trasie o długości 10 km  z uwzględnieniem obowiązujących zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Okienko czasowe na realizację wyzwania otworzy się 21 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia 2020 roku.

– Analizując sytuację związaną z pandemią, mając coraz mniej czasu na organizację zawodów oraz w dalszym ciągu brak perspektyw na pozwolenie na zorganizowanie tak dużej imprezy w ostatnich tygodniach sierpnia, zmuszeni jesteśmy podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w historii biegu i przełożyć jubileuszową dziesiątą edycję na 28 sierpnia 2021 r. – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor Biegu Fabrykanta, dodając – Nikt jednak nie chce czekać, aż tak długo, żeby móc sprawdzić się na dystansie 10 km! Dlatego postanowiliśmy w tym roku zaprosić Was do zabawy w Wirtualnym Biegu Fabrykanta. Będzie to dla nas wszystkich mała namiastka imprezy biegowej, która mamy nadzieję wyzwoli w Was sporo emocji i pozwoli choć przez chwilę znów rywalizować z przyjaciółmi we „wspólnym” biegu.

Fabryka marzeń

Jak podkreślają organizatorzy, Wirtualny Bieg Fabrykanta to szansa dla każdego na ukończenie rywalizacji, w której nie będzie żadnego limitu czasu. Nie zabraknie również medali, wyników „live” oraz kilku niespodzianek, które organizatorzy szykowali na jubileuszową edycję. Start w edycji wirtualnej to też możliwość sprawdzenie swojej formy oraz motywacja do regularnych treningów.

– Podczas Biegu Fabrykanta spełniam moje małe marzenia. Startuję w nim od 2017 roku i każdy kolejny start jest dla mnie wyjątkowo udany. Przygodę z tym biegiem zaczynałam jako pacemaker i postanowiłam, że wpiszę ten bieg na stałe w mój coroczny kalendarz startów. Jeszcze dziś wspominam ubiegłoroczną radość z niespodziewanej wygranej i zrobienia życiówki, jakiej nie planowałam. Podoba mi się atmosfera biegu, trasa, okolice które mijamy, medale, organizacja… No po prostu wszystko – mówi Marta Bukowska, zwyciężczyni z 2019 roku.  – Jak zapewne spora część z nas ubolewam, że w 2020 roku nie będę miała okazji stanąć w tłumie biegaczy na linii startu. Jednak trzeba dostosować się do aktualnie panującej sytuacji, szukać pozytywów – wykorzystać dobrze ten czas, niekoniecznie na mordercze treningi, ale na regenerację i odpoczynek. Nie rezygnujmy z pasji i marzeń. Pobiegnijmy wirtualnie, dla siebie, dla zdrowia, dla zabawy, dając z siebie tyle, ile fabryka da – dodaje.

Wirtualne Biegi Małego Fabrykanta

Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych uczestnikach, którzy co roku rozpoczynają zmagania na trasach Biegu Fabrykanta. Zapisy na Wirtualne Biegi Małego Fabrykanta wystartują tradycyjnie 1 czerwca.

Zapisy na biegi prowadzone będą na tej stronie.

mat pras.