Limitowana wersja zegarka Amazfit upamiętni Kelvina Kiptuma

Amazfit zaprojektował specjalną edycję smartwatcha Amazfit Cheetah Pro. Część środków z jego sprzedaży zasili fundację tragicznie zmarłego Kelvina Kiptuma, rekordzisty świata w maratonie. Zegarek będzie można kupić online i na expo maratonu w Rotterdamie.

Celem współpracy marki Amazfit z Fundacją Kelvina Kiptuma jest zapewnienie finansowego wsparcia młodych kenijskich biegaczy w obszarze edukacji, infrastruktury i sportu. Jej konto zasilą środki ze sprzedaży specjalnej edycji biegowego zegarka Amazfit Cheetah Pro. Na razie nie wiadomo ile kosztować będzie smartwatch z tej serii. Regularna cena tego urządzenia to 1349 zł.

Producent plasuje model Amazfit Cheetah Pro na półce premium. To smartwatch z wytrzymałą baterią (do 14 dni w trybie zegarka), z modułem Chat AI Coaching, który dostarcza spersonalizowanych wskazówek treningowych, a także dwuzakresową anteną GPS. Wyposażony jest ekran AMOLED o przekątnej 1,45 cala i rozdzielczości 480×480. Zegarek waży 44 g.

Seria Amazfit Cheetah Pro upamiętniająca Kelvina Kiptuma będzie limitowana, dostępnych będzie w niej jedynie 235 egzemplarzy. Liczba ta nawiązuje do obecnego rekordu świata w maratonie. W październiku ubiegłego roku w Chicago Kenijczyk przebiegł królewski dystans w czasie 2 godzin i 35 sekund. Wyróżniać będzie ją podpis Kelvina Kiptuma na bransolecie i jej wzornictwo nawiązujące do barw narodowych Kenii.

Online i w Rotterdamie

Limitowana edycja Amazfit Cheetah Pro będzie dostępna od 11 kwietnia na stronie www.amazfit.com, a przez kolejne dwa dni także podczas targów expo w Rotterdamie. To właśnie 14 kwietnia na ulicach tego miasta Kiptum zamierzał pokonać maraton w czasie poniżej 2 godzin.

Aby oddać hołd tragicznie zmarłemu maratończykowi, organizatorzy maratonu w Rotterdamie wycofali numer startowy 1, z którym miał wystartować Kenijczyk. Poz tym, gdy zegar na mecie wskaże 1:59:59 na wyświetlaczu pojawi się imię i nazwisko Kelvina Kiptuma.

Źródło: Zepp Health

fot. w nagłówku Katie Chan, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons (cropped)