Bieg Rzeźnika się odbędzie! Wirusoodporna wersja

Organizatorzy VI Festiwalu Biegu Rzeźnika poinformowali, że impreza odbędzie się w dniach 8-14 czerwca w wersji, którą nazwali „wirusoodporna”. Już wiadomo, że popularny bieg w Bieszczadach nie zaoferuje m.in. wspólnych startów, expo, tradycyjnego biura zawodów i punktów odżywczych na trasie. 

Bieg Rzeźnika w czasie zarazy

Aby odebrać pakiet startowy, każdy uczestnik będzie musiał wydrukować swoją kartę zawodnika i dostarczyć ją do biura, gdzie otrzyma m.in. numer startowy.

Na trasach nie zostaną zorganizowane punkty odżywcze, niezbędne zaopatrzenie ma znaleźć się w pakietach startowych. Dostarczona zostanie jedynie woda. Na mecie nie będzie dekoracji, przed biegami nie odbędą się odprawy.

– Organizacja imprezy wymaga co prawda dostosowania się do obecnej, zwariowanej sytuacji, ale myślę, że warto się dostosować po to, żeby wyjść w końcu z domów i pobiegać po prawdziwych górach.  Podstawowe założenie imprezy pozostaje jednak niezmienione: dobrze się bawić biegając po górskich szlakach. Na wszystkie biegi rozciągamy też klasyczną rzeźnicką zasadę: zwycięzcami są wszyscy, którzy je ukończą – dodaje szef biegu.

Jak podali organizatorzy Biegu Rzeźnika, z programu imprezy zniknęły pozycje, które wiązały się z obecnością wielu ludzi w jednym miejscu i czasie.

Nie będzie wspólnych startów, festiwalowego miasteczka, expo i biura zawodów w tradycyjnej formie. Prawdopodobnie nie odbędą się biegi dla dzieci.

– Startujemy indywidualnie (w Rzeźniku – parami), w dowolnym dniu i momencie (zgodnie z  zadeklarowanym wyborem przedziału czasowego) w taki sposób, aby dobiec do mety w regulaminowym limicie (limity będą zliberalizowane). Jest w tym trochę z konwencji biegu wirtualnego, ale biegamy po realnych, oznakowanych trasach. Dzięki temu na szlakach będzie luźno i bezpiecznie – wyjaśnia Mirosław Bieniecki, dyrektor imprezy.

W miejscach publicznych, przede wszystkim w Cisnej uczestnicy będą musieli się poruszać w maseczkach.

Nie biegniesz? Dostaniesz voucher

Osoby chcące zrezygnować z udziału w imprezie otrzymają voucher do wykorzystania na imprezach Festiwalu Biegu Rzeźnika w ciągu kolejnych trzech lat.  Dla tych, którzy są zdecydowani pobiec, zapisy i przepisywanie pakietów będzie możliwe do końca maja. Organizator zapowiada, że za kilka dni opublikuje szczegółowe informacje wraz z aktualnymi regulaminami biegów.

VI Festiwal Biegu Rzeźnika objęty jest honorowymi patronatami Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sportu oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Źródło: Festiwal Biegu Rzeźnika