Cykl Grand Prix Gdyni 2020 będzie kontynuowany

Tegoroczny cykl biegów Grand Prix Gdyni 2020 będzie kontynuowany, choć w nieco zmienionej formule. Zaplanowany na 27 czerwca Bieg Świętojański odbędzie się wirtualnie. Organizatorzy liczą też, że dwie kolejne odsłony cyklu – Bieg Niepodległości i Bieg Europejski – zostaną rozegrane w listopadzie na gdyńskich ulicach.

Za nami kolejny etap powrotu do „nowej normalności”. Niestety cały czas nie ma zgody na organizację imprez o charakterze masowym. Organizatorzy z największą uwagą śledzą napływające informacje o kolejnych etapach i możliwych scenariuszach odmrażania gospodarki.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, chcemy podzielić się pomysłami dotyczącymi całego tegorocznego cyklu, które wspólnie wypracowaliśmy z władzami Gdyni. Wierzymy, że zaprezentowane propozycje pozwolą przypomnieć zawodnikom emocje związane ze wspólną rywalizacją i pomogą w tym trudnym dla biegaczy czasie – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Wirtualny Nocny Bieg Świętojański

Bieg w tradycyjnej formule, który miał odbyć się 27 czerwca, nie dojdzie w tym roku do skutku. Zamiast tego zawodnicy mogą wziąć udziału w Wirtualnym Biegu Świętojańskim, który każdy może przebiec we własnym zakresie w dniach 26-28 czerwca br.

Rejestracja do startu odbywa się na platformie SlotMarket.pl, a pakiet startowy będzie obejmował numer startowy do wydrukowania oraz oficjalny medal, który zostanie wysłany na podany przez zawodnika adres na koszt organizatora. Zawodnicy będą mogli skorzystać z interaktywnej aplikacji, która umożliwia zintegrowanie ze wszystkimi najpopularniejszymi zegarkami sportowymi oraz aplikacjami dla biegaczy. Dzięki temu szybko i na bieżąco będą mogli śledzić i porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych uczestników biegu.

Uczestnicy biegu wirtualnego otrzymają także wszystkie pozostałe benefity oferowane w ramach cyklu Grand Prix Gdyni 2020, w tym punkty do programu lojalnościowego. Medal będzie taki sam, jak planowaliśmy od początku, czyli będzie pasował do kolekcji medali dla posiadaczy karnetu Grand Prix Gdyni 2020.

Bieg Urodzinowy

Bieg Niepodległości i Bieg Europejski na ulicach?

Organizatorzy Grand Prix Gdyni podkreślają, że w chwili obecnej, termin (8 listopada i 29 listopada 2020) i formuła obu biegów nie ulegają zmianie.

– Liczymy, że w listopadzie będziemy mogli już biegać po ulicach Gdyni. Być może z ograniczoną liczbą uczestników, zapewne z dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa, ale jednak! Jeśli niestety nadal nie będzie to możliwe, ten bieg również zostanie przeformatowany na bieg wirtualny – informują.

Rezygnacja ze startu

Zarówno w przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego, jak i – potencjalnie – w przypadku kolejnych dwóch biegów, które mogą odbyć się w formule wirtualnej, posiadacze karnetów na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 zostaną automatycznie „zarejestrowani” na bieg wirtualny.

Każdy może jednak zrezygnować ze startu, informując o tym wysyłając do organizatorów e-mail na adres info@gpxgdynia.pl. W każdym przypadku, jeżeli dany bieg odbędzie się w ramach rywalizacji wirtualnej, a zawodnik nie chce brać udziału w takiej formule, otrzyma voucher w wysokości 50 zł do zrealizowania podczas przyszłorocznego Grand Prix Gdyni. W ten sposób, żadna wpłacona kwota nie przepadnie.

Co z piątym elementem medalu?

Zawodnicy posiadające karnety na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 otrzymują w tym roku „piąty medal”, pozwalający połączyć 4 medale z poszczególnych biegów w jedną całość. Ten piąty element, zostanie wysłany do uczestników razem z medalem za Wirtualny Bieg Świętojański.

mat. pras.