Czy odbędą się Mistrzostwa Świata w półmaratonie Gdynia 2020? Decyzja do końca sierpnia

Mistrzostwa Świata w półmaratonie Gdynia 2020 miały odbyć się 29 marca, ale w związku z epidemią koronawirusa zostały przełożone na 17 października. Nie jest jasne, czy do tego czasu rząd zniesie ograniczenia związane z organizacją imprez masowych. Przypomnijmy, że na liście startowej biegu znajdowało się prawie 30 tysięcy uczestników.

– Chcielibyśmy Was zapewnić, że cały czas intensywnie pracujemy i prowadzimy szerokie konsultacje dotyczące World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, przełożonych na 17 października 2020 roku. W dyskusję zaangażowany jest nie tylko lokalny zespół organizacyjny mistrzostw, ale też najwyżsi przedstawiciele World Athletics, Miasta Gdyni, a w ostatnim czasie także Ministerstwa Sportu i – pośrednio – Ministerstwa Zdrowia – napisali organizatorzy w liście do uczestników.

Aktualnie nikt nie jest w stanie określić obostrzeń, jakie będzie należało spełnić, aby zorganizować imprezę z udziałem ponad 20 tysięcy osób. Dlatego organizatorzy  obecnie rozważają różne scenariusze dotyczące październikowej imprezy. W najbliższym czasie mają przedstawić je do zaopiniowania Ministerstwu Sportu i Ministerstwu Zdrowia.

– Mamy nadzieję, że w perspektywie kilku tygodni będziemy mogli przekazać Wam nowe informacje w tym zakresie. Jednocześnie deklarujemy, iż decyzja o tym, czy impreza odbędzie się 17 października, zapadnie nie później niż do końca sierpnia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ta decyzja dla wielu z Was – czytamy w liście Komitetu Organizacyjnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020.

Na koniec organizatorzy przypomnieli o możliwości bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę, wysyłki pakietu startowego, w skład którego wchodzi koszulka, plecak i worek oraz zwrotu środków wpłaconych na poczet usług dodatkowych.

Źródło: Sport Evolution