Jest nowy termin Mistrzostw Polski na 10 000 metrów

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował, że Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów odbędą się 19 września. Miejscem rywalizacji będzie nowoczesny stadion w Karpaczu.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w kwietniu, ale została odwołana z powodu epidemii koronawirusa.

– Terminy wydarzenia – w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej – może ulec zmianie, a sposób przeprowadzenia zawodów może być dostosowany do zaleceń instytucji nadrzędnych w tym Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego – czytamy na stronie pzla.pl

Wyjątkowy stadion

Wkomponowany między wzgórza, nad którymi w tle dominuje główne pasmo Karkonoszy, obiekt w Karpaczu jest jednym z najbardziej malowniczych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

To drugi, obok stadionu w Szklarskiej najwyżej położony taki obiekt w kraju, znajduje się na wysokości 600 m.n.p.m. Spełnia wszelkie wymogi IAAF i PZLA. Trybuny karpackiego stadionu są w stanie pomieścić około 400 osób.

Zalewski i Kaczyńska aktualnymi mistrzami Polski

Ostatnie Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów odbyły się 28 kwietnia 2019 roku w Białogardzie. Tytuł mistrzowski trafił do Krystiana Zalewskiego, który uzyskał wynik 28:39.95. Był to rekord życiowy zawodnika trenującego pod okiem Jacka Kostrzeby i najlepszy w Polsce od prawie dekady czas osiągnięty na tym dystansie.

Z kolei rywalizację kobiet zdecydowania wygrała Paulina Kaczyńska, która osiągnęła czas 32:53.65. To najlepszy wynik mistrzyni kraju od 15 lat.

Źródło. pzla.pl
fot. karpacz.pl/Robert Sienkiewicz