Przed nami weekend z Półmaratonem Warszawskim. „Biegajcie gdzie się da”

W najbliższą sobotę 23 maja ulicami stolicy miał pobiec 15. Półmaraton Warszawski. Ponieważ obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na organizację tego wydarzenia, Fundacja Maraton Warszawski zaprasza biegaczy z całej Polski do spędzenia biegowego weekendu. – Pobiegnijmy osobno wszędzie tam gdzie to tylko możliwe, podtrzymując sportowego ducha tej wyjątkowej imprezy. To Wy jesteście Półmaratonem Warszawskim, to Wy tworzycie to wydarzenie! – podkreślają organizatorzy.

Fundacja Maraton Warszawski zachęca biegaczy, aby założyli sportowe koszulki i zabrali Półmaraton Warszawski na swoją ulubioną biegową trasę. Organizatorzy udostępnili w sieci pod tym adresem możliwość wydrukowania symbolicznego numeru startowego. Tym razem wszyscy pobiegną z numerem jeden.

– Tej wiosny ”Sen o Warszawie” potrwa nieco dłużej, ale na pewno niebawem się spotkamy i warto czekać na ten moment. Tymczasem, zabierzcie w weekend Półmaraton Warszawski w swoje okolice. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa wyjdźcie biegać gdzie tylko możecie. Nie liczy się czas, ani dystans – zaznaczają przedstawiciele Fundacji Maraton Warszawski. – Nie zapomnijcie też uwiecznić tego wyjątkowego wydarzenia, zabierzcie ze sobą aparaty i pokażcie, nam oraz swoim bliskim gdzie i jak biegaliście. Wrzucie swoje zdjęcia na Facebook lub Instagram tagując je poprzez #senowarszawie, a przygotujemy dla Was wyjątkową niespodziankę. Niech to będzie jedna z najbardziej symbolicznych kart historii Półmaratonu Warszawskiego – dodają.


Organizatorzy przygotowali poza tym specjalną, okazjonalną nakładkę na zdjęcie profilowe Facebook. Aby dodać ją do swojej fotografii wystarczy wejść na swoje konto prywatne, na avatarze wybrać opcję „Aktualizuj”, następnie „dodaj nakładkę” i poprzez wyszukiwarkę znaleźć nakładkę „Sen o Warszawie – Półmaraton Warszawski”

Spotkanie na falach radiowych

W sobotę radiowa „Czwórka” punktualnie o godzinie 20:25 zagra „Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Utwór ten tradycyjnie rozbrzmiewa tuż przed startem imprez Fundacji Maraton Warszawski.

– Nie zatrzymujemy się pomimo okoliczności, które pokrzyżowały nam plany. Wiemy, że wielu z Was od dawna planowało ten start. Choć każdy osobno, to jednak wszyscy razem ruszmy do biegu. To miała być wyjątkowa data i wierzymy, że dzięki Wam taka też będzie pomimo, że wszyscy wyobrażaliśmy ją sobie zupełnie inaczej. Tym razem się nie zobaczymy, tylko usłyszymy na starcie. W sobotę włączcie radio i jak zwykle wsłuchując się w Sen o Warszawie bądźmy w tym czasie razem!  – mówi Marek Tronina.

mat pras.