Avon podbija stawkę. Zapłaci za 35 tysięcy kilometrów w aplikacji Endomondo

W tegorocznej, wirtualnej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc” firma Avon zobowiązała się przekazać 25 tysiące złotych na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tysięcy kilometrów przez użytkowników aplikacji Endomondo. Po tygodniu licznik wskazuje już ponad 22 tysiące kilometrów, dlatego sponsor zobowiązuje się do przekazania dodatkowej kwoty za osiągniecie wyniku 35 tysięcy kilometrów.

Uprawiamy sport dla zdrowia, relaksu, a także by pomagać. Taki cel przyświeca biegaczom startującym w corocznym wydarzeniu „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijzGarwolinem”. Tym razem pokonane dystanse mają jeszcze większe znaczenie – firma Avon za każdy zarejestrowany kilometr przekaże 1 zł na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Do tej pory biegacze osiągnęli już liczbę ponad 22 tysiące kilometrów, ale to nie ostatnie słowo powiedziane w tej akcji. W wyzwanie bierze już udział ponad tysiąc uczestników, a cały czas dołączają kolejne osoby. Z tego powodu firma Avon ogłosiła, że jeśli osiągniemy wynik 35 tysięcy kilometrów do 5 lipca, na konto „Niebieskiej Linii” zostanie przekazane dodatkowe wsparcie finansowe.

Kolejny raz możemy stawić czoła biegowemu wyzwaniu i pomóc osobom doświadczającym przemocy. Cieszymy się, że mimo niesprzyjających warunków udało się zorganizować bieg  i na pewno zapisze się on na kartach historii jako wyjątkowy. Nasz bieg cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy podnieść stawkę! Jeśli osiągniemy wynik 35 tysięcy kilometrów, to do założonych 25 tysięcy złotych firma Avon wpłaci dodatkową kwotę na rzecz „Niebieskiej Linii” – podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo, dołączyć do grupy #KilometryKontraPrzemoc i biegać do 5 lipca, zbierając tym samym fundusze na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom.

Z racji tego, że nie będą sprzedawane pakiety startowe, uruchomiona została specjalna zbiórka, dzięki której każdy może mieć wkład w osiągnięcie celu. Akcję można również wesprzeć poprzez kupno produktów Avon z symbolem nieskończoności, a dochody z ich sprzedaży są przekazywane m.in. na działalność „Niebieskiej Linii”.

Źródło: Avon