„Avon Kontra Przemoc” w nowej formule. 25 tysięcy złotych za 25 tysięcy kilometrów

Firma Avon przekaże „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia 25 tysięcy zł za osiągnięcie 25 tysięcy kilometrów przez wszystkich uczestników biegu „Avon Kontra Przemoc – #biegnijzGarwolinem” w aplikacji Endomondo. Akcja #KilometryKontraPrzemoc rozpocznie się w niedzielę 21 czerwca i potrwa do 5 lipca. 

Tym razem z powodu epidemii koronawirusa zawodnicy nie spotkają się osobiście na linii startu w Garwolinie, ale niezmiennie wszyscy będą biec w jednym celu. Za każdy pokonany kilometr przez zarejestrowanych uczestników firma Avon przekaże 1 zł na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

– Udział mogą wziąć wszyscy chętni, bez względu na to, gdzie się znajdują. W tej formie biegu każdy, niezależnie od swoich umiejętności, może wesprzeć akcję, przebiegając nawet 1–5 km, a wspólnie możemy osiągnąć niesamowite wyniki. Aby dołączyć do akcji, wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Endomondo, dołączyć do grupy: #KilometryKontraPrzemoc i zbierać fundusze na walkę ze zjawiskiem przemocy – informują organizatorzy.

Z racji tego, że nie będą sprzedawane pakiety startowe, na stronie zrzutka.pl uruchomiona została specjalna zbiórka, dzięki której każdy – biegacz, kibic czy sympatyk garwolińskiego biegu – może dołożyć swoją małą cegiełkę na ten cel.

Akcję można także wesprzeć, kupując produkty Avon z symbolem nieskończoności, a dochody z ich sprzedaży są przekazywane między innymi na działalność „Niebieskiej Linii” IPZ. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału i dzielenia się informacjami o inicjatywie  w mediach społecznościowych. Można to zrobić poprzez dodanie do swoich postów i zdjęć  na Facebooku, Instagramie czy Twitterze specjalnych hashtagów: #AvonKontraPrzemoc, #biegnijzGarwolinem, #KilometryKontraPrzemoc.

mat. pras.