Bieg do Źródeł – ten sam wysiłek, a rywalizacja wirtualna

Gdański Ośrodek Sportu, organizator Biegu do Źródeł ogłosił, że w związku z epidemią koronawirusa w tym roku wydarzenie odbędzie się w formule wirtualnej. Jego uczestnicy na przebiegnięcie 5 lub 10 kilometrów będą mieli aż trzy tygodnie – od 9 do 30 czerwca.

W poprzednich latach Bieg do Źródeł cieszył się zbyt dużą popularnością, żeby w obecnym roku można było spełnić limity osób mogących brać udział w tego typu imprezach, podyktowane pandemią COVID-19, jednocześnie nie odmawiając nikomu prawa wzięcia udziału w zawodach. Dlatego też bieg odbędzie się w wersji wirtualnej.

– Bieg do Źródeł jest biegiem już z siedmioletnią historią, adresowanym głównie do miłośników amatorskiego biegania oraz rodzin. Ograniczenia związane z pandemią, a co za tym idzie organizowaniem imprez z udziałem dużej ilości osób, wymuszają na organizatorach nowe rozwiązania. Wychodząc na przeciwko zainteresowaniom biegaczy, wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną, w bieżącym roku będziemy organizować bieg w zmienionej formule. Zależy nam na tym, by tradycja tej popularnej imprezy była kontynuowana – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Jak wziąć udział?

Uczestnictwo można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie www.biegdozrodel.pl. Wpisowe do biegu głównego na 10 kilometrów wynosi 20 złotych, udział w biegu rodzinnym na 5 kilometrów jest bezpłatny.

– Każdy z uczestników będzie mógł przebiec tradycyjna trasę, która znajduje się w malowniczym, zielonym pasie nadmorskim i ciągnie się wzdłuż źródeł wody pitnej (zdrojów ulicznych i studni ujęcia wody Czarny Dwór) lub pokonać ją w dowolny sposób – również na bieżni w domu – mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK.

W pakiecie startowym, oprócz umieszczenia w wirtualnej klasyfikacji imprezy, jest również medal za ukończenie biegu, który zostanie uczestnikowi wysłany pocztą. Na przebiegnięcie zadeklarowanego dystansu uczestnicy mają 3 tygodnie: od 9 do 30 czerwca.

Pokonać można zaproponowaną przez organizatorów pętlę o długości 5 kilometrów, znajdującą się w Parku Reagana (w przypadku biegu głównego – dwukrotnie), albo w każdej innej, dowolnie wybranej przez siebie lokalizacji, a swoją próbę udokumentować za pomocą dowolnego przyrządu lub aplikacji służącej do rejestracji przebytego dystansu i czasu.

Po przebiegnięciu dystansu należy przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu dokumentujące udział w imprezie do organizatorów (na stronie zapisów), gdzie na bieżąco będzie tworzona wirtualna klasyfikacja zawodów.

Istnieje także możliwość dodatkowego zamówienia okolicznościowej koszulki technicznej firmy Adrunaline w cenie 59 złotych.  – Będzie wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale świetnie sprawdzi się także podczas różnego rodzaju zawodów, treningów czy wybiegań – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: Gdański Ośrodek Sportu