Mazowiecki Track – biegowa przygoda już w ostatni weekend czerwca!

Organizatorzy zaplanowanej na 24-28 czerwca imprezy pod nazwą Mazowiecki Track przekonują, że biegacze nie muszą czekać na wznowienie sezonu startowego. Zapraszają do udziału w nowym wydarzeniu, podczas którego w zgodzie z naturą i zachowaniem zasad bezpieczeństwa będzie można poczuć emocje związane z zawodami. Jego areną będzie Mazowiecki Park Krajobrazowy.

W Mazowieckim Parku Krajobrazowym rządzi przyroda. Kochamy to miejsce i chcemy zachwycać się jego dzikością! Dlatego zapraszając Was na Mazowiecki Track, chcemy podkreślić to, jak ważna jest dla nas postawa proekologiczna. Trasy oznaczamy za pomocą biodegradowalnego spraju, a wszelkie taśmy i strzałki zbieramy zaraz po tym, gdy na mecie pojawia się ostatni zawodnik. Uczestników również prosimy o wsparcie w tej kwestii. Poruszamy się wyłącznie po wyznaczonych szlakach, a papierki i butelki zabieramy ze sobą aż do mety – podkreślają organizatorzy.

W Mazowieckim Tracku udział mogą wziąć biegacze, piechurzy i rowerzyści. W programie imprezy jest półmaraton i bieg na dystansie 10 km, maraton rowery, a także pieszy rajd na orientację w wersji pieszej lub rowerowej.

Biegowa trasa będzie wiodła wzdłuż malowniczej rzeki Mieni, łąk i leśnych ścieżek. Z kolei rowerzyści będą poruszać się  prawie wyłącznie po leśnych ścieżkach, m.in. wzdłuż rzeki Świder. Trasa składać się będzie z dwóch pętli. W trakcie jazdy będzie można zdecydować, czy jechać 50 czy 100 km. Piechurzy będą szukać punktów ukrytych w lasach wokół warszawskiego Aleksandrowa.

Jak wystartować?

Uczestnicy startują między 24 a 28 czerwca, o dowolnej, wybranej przez siebie godzinie. Praktycznie bezkontaktowe, oferujące bezpieczeństwo biuro zawodów zlokalizowane będzie w warszawskim Aleksandrowie. Tam wydawane będą pakiety startowe, w którym znajdzie się m.in. numer startowy i chip.

GPS-tracking oferowany przez firmę Trackcourse pozwoli na śledzenie zmagań zawodników na żywo. Bez względu na to, na jakim etapie rywalizacji będą, ich najbliżsi będą mogli im wirtualnie kibicować i popychać  „kropkę” aż do mety.

– Limity czasowe każdej z konkurencji są na tyle duże, że udział w rywalizacji jest dostępny prawie dla każdego, bez względu na obecny poziom startowy. Liczy się dobra zabawa i radość z pokonywania kilometrów – zapewniają organizatorzy.

Zapisy na Mazowiecki Track trwają na tej stronie.  Pakiet kosztuje 50 złotych – to koszt wynajmu nadajnika GPS.

mat pras.

fot. mazowieckitrack.pl