„Plażowa Piątka” na start nowego cyklu w Gdańsku

Życie oraz sport nie znoszą próżni, dlatego w zaistniałej sytuacji Gdański Ośrodek Sportu w okresie letnim zorganizuje takie imprezy biegowe, które będzie można przeprowadzić bezpiecznie i z zachowaniem ministerialnych wytycznych. – Jesteśmy przekonani, że rywalizacja na plaży Stogi, jak i podczas dwóch pozostałych Gdańskich Biegów na Piątkę, zaspokoi oczekiwania aktywnych gdańszczan i nie tylko – zapowiadają organizatorzy.

Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników, tyle też uczestników będzie mogło stanąć na starcie każdej „Piątki”. Mimo, że odbędą się trzy różne edycje zawodów, nie są one traktowane jako cykl Grand Prix, czyli nie powstanie klasyfikacja ogólna i nie będą brane pod uwagę zdobyte punkty.

– Każdy bieg traktujemy jako autonomiczne, zamknięte wydarzenie. Trasy nie mają atestu PZLA, zostały jednak wymierzone urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny – informują organizatorzy.

Pierwszy bieg odbędzie się już 28 czerwca, na plaży Stogi o godzinie 10:00. Kolejne dwie odsłony imprezy to już zaplanowane na 9 i 23 sierpnia bieganie odpowiednio w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na wysokości Oliwy oraz w Parku im. Ronalda Reagana.

Wpisowe do każdej z edycji wynosi 20 złotych.

Każdy zawodnik zostanie na mecie uhonorowany okolicznościowym medalem, a miejsca na podium zostaną dodatkowo nagrodzone statuetkami.

– Pięć kilometrów jest dystansem, z którym może się zmierzyć praktycznie każdy, nawet bez specjalnych przygotowań. Z kolei miejsce każdego z biegów zostało dobrane w ten sposób, żeby uczestnicy nie tylko czerpali maksymalną przyjemność z wysiłku fizycznego, ale także by zawody mogły zostać przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie – podkreślają organizatorzy.

mat pras.