Przed nami weekend z Wirtualnym Biegiem Świętojańskim

Najbliższy weekend upłynie pod kątem startów w Wirtualnym Biegu Świętojańskim. To już ostatnie chwile by zarejestrować się i w wybranym przez siebie miejscu i czasie, wziąć udział w rywalizacji biegowej lub Nordic Walking. Start zadeklarowało już ponad 800 osób.

Tylko do środy do północy trwa jeszcze rejestracja na najbliższe zawody z cyklu Grand Prix Gdyni. Z powodu pandemii COVID-19 rywalizacja w ramach Biegu Świętojańskiego odbędzie się tym razem w formule wirtualnej. To oznacza, że trasę 5 lub 10 km każdy zawodnik może pokonać w dowolnym miejscu, w najlepszym dla siebie momencie, od najbliższego piątku do niedzieli 28 czerwca.

– W okresie pandemii wstrzymane zostały wszystkie imprezy masowe – przyznaje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Cały świat sportowy spragniony jest więc podobnych wydarzeń i wirtualne biegi, czy marsze Nordic Walking są świetnym sposobem na to, aby dostarczyć nam wszystkim namiastki rywalizacji – mówi.

Organizatorzy zapewniają, że dzięki specjalnej, nowoczesnej aplikacji VRace elementów rywalizacji na pewno nie zabraknie, choć każdy będzie biegł/szedł samodzielnie. Do udziału w Wirtualnym Biegu Świętojańskim zapisało się już ponad 800 osób. Jedną z uczestniczek będzie 82-letnia Aleksandra Raczyńska z Chorzowa, zwana przez znajomych „Królową polskiego Nordic Walking”.

– Zachęcam wszystkich do chodzenia z kijami – przekonuje Aleksandra Raczyńska, zawodniczka Wirtualnego Biegu Świętojańskiego. – Można zacząć w każdym wieku, sama zaczęłam po ukończeniu 75 lat. Przede wszystkim są to ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Nordic Walking pomaga przy wielu schorzeniach. Obniża poziom cukru, bo przecież jest to wysiłek fizyczny. Korzystnie wpływa na stawy, wzmacnia mięśnie. Czerpiemy również ogromną przyjemność i satysfakcję z udziału w takiej rywalizacji – podkreśla.

Ważną zaletą rywalizacji wirtualnej – oprócz wspomnianej już dowolności w wyborze trasy oraz terminu na jej pokonanie – jest bezpieczeństwo. W przypadku zawodów wirtualnych unikamy dużych skupisk ludzkich.

Dla wielu początkujących biegaczy sporym atutem może być również prywatność. Biegniemy sami, w swoim tempie, nie narażając się na porównania z pozostałymi zawodnikami.

W pakiecie startowym zawodnik otrzymuje medal wysłany na koszt organizatora, imienny numer startowy do samodzielnego wydrukowania oraz punkty w programie lojalnościowym Grand Prix Gdyni, które można potem wymienić na nagrody.

Rejestracja do Wirtualnego Biegu Świętojańskiego trwa do 24 czerwca na portalu SlotMarket.pl. Instrukcję dołączenia do biegu można znaleźć TUTAJ.

mat pras.