RunCzech rzuca biegaczom wyzwanie. Do pokonania nawet 125km

RunCzech, organizator kilku biegów wyróżnionych odznaką Gold Label World Athletics, które przyciągają ponad 120 tysięcy uczestników rocznie przygotował dla biegaczy nowe wyzwanie. Zachęca do konkurowania na dystansach od 5 do 125 km na trasach zlokalizowanych w całym kraju. 

Podstawa dla projektu „Česko běží dál” („Czechy wciąż biegają”) została stworzona kilka lat temu. RunCzech uruchomił wówczas społecznościowy program FreeRun, w ramach którego w całym kraju powstało 90 ścieżek biegowych. Każda z nich ma długość 5km oraz atest Czeskiej Federacji Lekkoatletycznej. O stan tras dba czeski organizator, a wszystkie informacje na ich temat można znaleźć w aplikacji mobilnej RunCzech.

W nowym projekcie RunCzech głównym wyzwaniem jest pokonanie 125 kilometrów, w dowolnym czasie, na dowolnych ścieżkach 5K FreeRun w ciągu 90 dni. Uczestnicy zabawy mają do dyspozycji również dystanse od 5 do 40 km. Projekt jest tak pomyślany, że można podróżować po Czechach i biegać po kolejnych ścieżkach FreeRun.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Zarejestrować można się na stronie internetowej runczech.com lub w aplikacji na smartfony i tablety.

– Szukaliśmy kreatywnego sposobu na uchwycenie emocji związanych z masowymi wydarzeniami sportowymi, które biegacze tak cenią. Chcieliśmy zaoferować im nowe wyzwania i cele – mówi Carlo Capalbo, przewodniczący komitetu organizacyjnego RunCzech. – Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy naszego projektu wspólnie pokonają milion kilometrów. W ten sposób biegacze będą mogli rywalizować, porównywać swoje wyniki, mieć poczucie solidarności i towarzystwa, dopóki wszyscy nie będą mogli się ponownie spotkać. To także próbka idealnej współpracy RunCzech, jako głównym organizatorem wydarzenia, a Czeską Federacją Lekkiej Atletyki. Uważam, że taki projekt z powodzeniem można wdrożyć w innych krajach – dodaje.

Każdy uczestnik otrzyma cyfrowy dyplom, a do biegaczy, którzy ukończą całe wyzwanie 125 km trafi specjalny cyfrowy medal. Organizatorzy przygotują klasyfikacje na dystansach 5 km, 10 km, 20 km, 40 km i 125 km. Na najszybszych biegaczy czekać będą nagrody.

RunCzech będzie uważnie monitorować ścieżki, aby określić, które cieszą się największą popularnością. Organizator liczy na przyjazną rywalizację między miastami, o miano najczęściej odwiedzanego przez uczestników projektu.

Źródło: RunCzech