Pobiegną po oddech po raz piąty. Tym razem wirtualnie

Ruszyły zapisy na 5. Bieg po Oddech, który wspiera chorych na mukowiscydozę. Ze względu na pandemię koronawirusa impreza o raz pierwszy w historii odbędzie się formie wirtualnej. 

Bieg po Oddech organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Jego celem jest zebranie środków na bezpośrednie wsparcie podopiecznych stowarzyszenia i zakup sprzętu mającego na celu m.in. ograniczenie ryzyka zarażenia koronawirusem. Poza osobami wspierającymi ideę biegu, w wyzwaniu co roku biorą udział również zawodnicy dotknięci mukowiscydozą.

Ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników biegu, tegoroczna edycja odbędzie się nie w Zakopanem, jak zazwyczaj, ale wirtualnie. Dzięki temu zawodnicy mogą sami zdecydować gdzie i kiedy pokonają 5 km na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Trasę przejść można także z pomocą kijów do nordic walking czy w dowolny sposób – np. podczas wędrówki czy spaceru. Akcja charytatywna rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa do 5 września br.

Jak wziąć udział w biegu

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa wystarczy do 3 września wejść na stronę internetową i wybrać jeden z pakietów startowych. W skład każdego wchodzi medal okolicznościowy oraz opcjonalnie profesjonalna koszulka dla biegaczy.

Zakupione pakiety to cegiełki, które przekładają się na pomoc podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Wszystkim, którzy zarejestrują się do 10 lipca pamiątkowe zestawy zostaną wysłane jeszcze przed biegiem. Pozostali otrzymają zakupione pakiety startowe już po zakończeniu wydarzenia.

Aby przesłać swój wynik należy wypełnić dedykowany formularz na stronie biegu najpóźniej do 5 września. Zgłoszenie musi zawierać zdjęcie lub zrzut ekranu z aplikacji, gdzie będzie widoczny pokonany dystans, czas i trasa, po której poruszał się biegacz. Finał wydarzenia odbędzie się 8 września, w Światowy Dzień Mukowiscydozy w formie transmisji online.

Sponsorem imprezy jest Santander Consumer Bank. Bieg odbywa się w ramach prowadzonej przez bank Akademii Zdrowia, która od kilku lat promuje zdrowy styl życia wśród Polaków.

mat pras.