Półmaraton Signify Piła zwraca wpisowe i umożliwia przepisanie pakietu na przyszły rok

Organizatorzy 30. Półmaratonu Signify Piła poinformowali dzisiaj, że będą zwracać opłaty startowe zawodnikom niezainteresowanym udziałem w tegorocznym biegu. Poza tym zdecydowali się umożliwić biegaczom przeniesienie prawa startu w Pile na przyszły rok. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa półmaraton został przesunięty z 6 września na 25 października. 

Początkowo organizatorzy pilskiego biegu nie dopuszczali zwrotu wpisowego, jednak dzisiaj opublikowali nową wersję regulaminu, która to umożliwia. Aby otrzymać pieniądze za pakiet należy do 17 sierpnia wysłać mail na adres info@pila.halfmarathon.pl podając imię i nazwisko, nadany numer startowy oraz numer rachunku bankowego.

Innym nowym zapisem w regulaminie jest możliwość przeniesienia opłaty startowej na 2021 rok. W dokumencie brakuje jednak szczegółowych informacji, w jaki sposób zawodnicy mogą się o to ubiegać.

W dalszym ciągu dostępna jest ogłoszona już wcześniej opcja przepisania miejsca na liście na na innego uczestnika za pośrednictwem opcji „cesja” w systemie Datasport.pl. Taką operację należy zrealizować do 17 października, a jej koszt to 17 złotych. Aktualna opłata startowa wynosi 75 złotych. Od 9 września wzrośnie o 20 złotych.

Aktualnie na liście startowej biegu znajduje się ponad 1,2 tysiąca uczestników. To niecała połowa z puli 3,5 tysiąca przygotowanych pakietów. Zawodnicy, którzy mają aktualnie opłacone pakiety startowe zostali automatycznie przeniesieni na nowy termin półmaratonu, czyli 25 października.

W Pile powalczą o medale

Bieg w Pile rozgrywany jest nieprzerwanie od 1991 roku. W pierwszych dziewięciu edycjach zawodnicy rywalizowali na dystansie 15km, a impreza nosiła nazwę „Pilska Piętnastka” . Od 2000 roku  zawody odbywają się na dystansie 21,097km w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie. W tym roku również wyłonią najszybszych zawodników i zawodniczki w kraju na tym dystansie.

Rekord frekwencji pilskiej imprezy padł dwa lata temu i wynosi 3825 zawodników. Liczba ta plasowała wówczas bieg na ósmym miejscu w klasyfikacji największych polskich półmaratonów.

Pierwotnie tegoroczna edycja pilskiego półmaratonu miała odbyć się w tradycyjnym terminie, czyli w pierwszą niedzielę września. Ograniczenia w organizacji imprez sportowych związane ze stanem epidemii spowodowały, że po długich analizach, dyskusjach i przemyśleniach, zdecydowali się ogłosić nową datę biegu.

Źródło: halfmarathon.pl