Runmageddon zmierza do Poznania

8 sierpnia na terenach Hipodromu Wola przy ulicy Lutyckiej 34 odbędzie się Runmageddon Poznań. W związku z pandemią koronawirusa na imprezie obowiązywać będą specjalne rygory sanitarne.

Intro, Rekrut i Family

W ramach zawodów odbędą się biegi w formule Intro (3km i 15 przeszkód) oraz Rekrut (6km i 30 przeszkód). Sześciokilometrową trasę pokonać będzie można w dwóch wersjach, za dnia lub w nocy. Oprócz tego odbędzie się bieg dla rodzin w nowej formule Family.

Na trasy Runmageddonu ruszy także młodzież w wieku 12-15 lat. Specjalnie dla nastolatków organizator przygotuje trasę JUNIOR składającą się z 2 kilometrów i 15 przeszkód. Dzieci w wieku 4-11 lat, w trzech grupach wiekowych, będą mogły pokonać, przystosowaną do ich poziomu sprawności, formułę KIDS. Przebiegną dystans jednego kilometra z 10 przeszkodami.

Organizator zapowiada, że na trasach Runmageddonu będą ścianki do wspinaczki, doły do przeskakiwania, konstrukcje do pokonania, liny do skakania i zasieki do czołgania.

Specjalne zasady 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną organizator wprowadził zmiany w organizacji biegu. Przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik jest zobowiązany do poddania się pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów uczestnicy obowiązkowo będą wypełniać ankiety odnośnie COVID19.

Na terenie imprezy przebywać będą mogi tylko uczestnicy.  Do momentu startu każdy z nich powinien przebywać w masce i rękawiczkach. Wejście na teren Hipodromu Wola będzie możliwe tylko przez Biuro Zawodów. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Źródło: Runmageddon