Finisz zapisów na lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata Masters

Tylko do 31 stycznia przyjmowane są zapisy do Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Impreza odbędzie się w Arena Toruń od 26 marca do 1 kwietnia. Udział w niej mogą wziąć sympatycy królowej sportu, którzy najpóźniej w dniu rozpoczęcia zawodów ukończyli 35 lat. 

Wystarczy wola i ochota

Na zawody nie obowiązują wynikowe minima, liczy się tylko ochota startu. Impreza realizowana jest pod szyldem World Masters Athletics.

– Liczy się chęć startu i kto wie, czy dla wielu występ na mistrzostwach świata nie będzie spełnieniem sportowego marzenia. Wierzymy, że tak. Sportowcy z całego świata rywalizować będą w kilkudziesięciu konkurencjach. Znajdź się w tym gronie – zachęcają organizatorzy.

Oprócz typowych konkurencji halowych rozegrany zostanie: półmaraton, bieg i chód sportowy na 10 km oraz cross na 8 km. Biegi te odbędą się w terenie, w sąsiedztwie hali sportowej. Natomiast pchnięcie kulą i rzut ciężarkiem odbędą się w pobliskiej hali tenisa ziemnego, a rzuty dyskiem, oszczepem i młotem na stadionie MOSiR.

W programie mistrzostw są 22 konkurencje. Warto wiedzieć, że oprócz typowych dyscyplin halowych rozegrany zostanie również półmaraton, bieg i chód sportowy na 10 km oraz cross na 8 km. Zawody te  przeprowadzone będą w terenie, w sąsiedztwie hali sportowej. Natomiast pchnięcie kulą i rzut ciężarkiem odbędą się w pobliskiej hali tenisa ziemnego, a rzuty dyskiem, oszczepem i młotem na stadionie MOSiR.

Jak zapisać się na mistrzostwa?

Zapisy na mistrzostwa przyjmowane są online na stronie wmaci2023.com lub w formie papierowej. Po wypełnieniu formularza należy dokument zgłoszenia przesłać pocztą tradycyjną na adres PZLAM lub mailem na adres: biuro@pzlam.pl do 31 stycznia 2023 roku.

Opłata rejestracyjna wynosi 68 euro, należy do niej doliczyć koszt udziału w indywidualnej dyscyplinie. W przypadku półmaratonu to 46 euro, pięciobój kosztuje 44 euro a pozostałe konkurencje wycenione są na 32 euro.

Źródło: PZLAM