Trwają zapisy na kolejne dwa biegi z cyklu Grand Prix Gdyni

Od wczoraj można zapisywać się do udziału w kolejnych odsłonach cyklu Grand Prix Gdyni – Biegu Niepodległości oraz Biegu Europejskim. Do wyboru są – tradycyjnie – dystanse 5 i 10 kilometrów oraz formuła konwencjonalna lub wirtualna. Każdy z uczestników Biegu Niepodległości otrzyma również atrakcyjną koszulkę w barwach narodowych.

Bieg Niepodległości to trzecia z rywalizacji w ramach tegorocznej edycji cyklu Grand Prix Gdyni. Wyjątkowy bieg organizowany z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaplanowano na 8 listopada. Organizatorzy liczą, że rywalizacja dojdzie do skutku i biegacze pojawią się na gdyńskich ulicach, by wspólnie, w sposób aktywny, uczcić to historyczne wydarzenie.

Wirtualnie lub ulicami Gdyni

Jednocześnie obok biegu konwencjonalnego prowadzone są również zapisy na bieg wirtualny. Biegacze mogę więc wybrać nie tylko dystans 5 lub 10 kilometrów, ale też zdecydować się od razu na rywalizację wirtualną, która potrwa od 6 do 11 listopada.

W cenie pakietu startowego każdy uczestnik Biegu Niepodległości (konwencjonalnego lub wirtualnego) otrzyma atrakcyjną koszulkę w barwach narodowych. W tym wyjątkowym biegu, strój każdego zawodnika, musi być również odświętny. Do tego, zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal oraz punkty w programie lojalnościowym Grand Prix Gdyni, które można potem wymienić na nagrody.

Ostatnim akcentem tegorocznej edycji Grand Prix Gdyni będzie Bieg Europejski, który początkowo miał odbyć się pod koniec maja, ale z powodu pandemii został przeniesiony na 29 listopada. W tym przypadku zapisy również już się rozpoczęły i biegacze mają do wyboru bieg konwencjonalny lub wirtualny.

Liczymy, że spotkamy się w listopadzie na gdyńskich ulicach, aby w pełni cieszyć się bieganiem i bezpośrednią rywalizacją – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – Jesteśmy jednak świadomi, że część biegaczy może mieć opór przed wystartowaniem w biegu masowym w tym sezonie, a być może nadal organizacja takich imprez nie będzie możliwa z uwagi na odgórne zakazy. Dlatego oferujemy równolegle bieg wirtualny, który na pewno dojdzie do skutku, a niedawny wirtualny Bieg Świętojański pokazał, że można się doskonale bawić także w takiej formule – przekonuje.

Gdyby pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie Biegu Niepodległości lub Biegu Europejskiego w formie konwencjonalnej, posiadacze karnetów na cały cykl Grand Prix Gdyni 2020 oraz pozostali zapisani zawodnicy, będą mogli wystartować w biegu wirtualnym. Alternatywnie, otrzymają voucher na dowolny bieg z cyklu Grand Prix Gdyni w 2021 roku.

Rejestracja do Biegu Niepodległości oraz Biegu Europejskiego odbywa się przez portal SlotMarket.pl.

mat. pras