Wystartowały zapisy na bieg na najwyższą górę w centralnej Polsce

Wczoraj wieczorem zostały uruchomione elektroniczne zapisy na 6. Ultra Kamieńsk, który odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2020 roku. Tym razem biegacze na górze Kamieńsk oprócz dystansu 50 km i 25 km będą mogli zmierzyć się po raz pierwszy z trasą o długości 10 km. 

– Ten rok jest specyficzny w każdej dziedzinie życia, cieszymy się że rzutem na taśmę udało się przygotować szóstą odsłonę letniej imprezy na Górze Kamieńsk – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator zawodów.  – W tym roku wracamy do sprawdzonych dystansów 25 km i 50 km oraz dodaliśmy do programu imprezy nową trasę o długości 10 km – tłumaczy.

W sobotę 1 sierpnia odbędzie się Górska Dyszka. To nowa propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. W biegu obowiązuje limit 100 zawodników. Start zaplanowany jest na godzinę 18:30.

W niedzielę 2 sierpnia do rywalizacji na Górze Kamieńsk przystąpią zawodnicy, którzy do wyboru będę mieć dwa dystanse 50 km i 25 km. Lekko zmodyfikowana trasa z kultowym już podbiegiem pod stok narciarski, dostarczy biegaczom wielu niezapomnianych wrażeń. W biegach obowiązuje limit uczestników, na 50 km – 50 zawodników, a na 25 km – 150.

Na mecie wszystkich dystansów czekać będą na zawodników, kultowe już gliniane medale, przygotowane specjalnie na imprezę przez Warsztat Gancarski Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.

Zapisy na biegi trwają na tej stronie internetowej.

mat. pras.