15. Półmaraton Warszawski dopiero za rok

15. Półmaraton Warszawski nie odbędzie się w tym roku. Bieg zaplanowany pierwotnie na 23 maja dzisiaj ostatecznie został odwołany. Jeśli pandemia koronawirusa nie pogrzebie tych planów, w przyszłym roku biegacze wyruszą na ulice stolicy w tradycyjnym marcowym terminie.

– Długo wierzyliśmy, że uda się przeprowadzić półmaraton w tym roku, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że nie jest to możliwe. Na liście startowej 15. Półmaratonu Warszawskiego jest Was blisko 7 tysięcy. To zobowiązuje nas do zorganizowania biegu na znacznie szerszą skalę niż ta, która jest możliwa na chwilę obecną. Bądźcie z nami 28 marca 2021 roku! Chcemy znów, razem z Wami wszystkimi, wysłuchać “Snu o Warszawie” – napisali organizatorzy w komunikacie.

Fundacja Maraton Warszawski zapewnia, że opłaty startowe uczestnicy będą mogli przenieść na nowy termin biegu, inną organizowaną przez nich imprezę w przyszłości oraz na inną osobę. Będzie możliwy również zwrot środków.

Półmaraton Warszawski to od lat największy polski bieg na dystansie 21,097km. W ubiegłym roku do mety 14. edycji imprezy dotarło ponad 12 tysięcy zawodników.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski