3rd Wizz Air Katowice Half Marathon odleciał na 2021 rok

– Do końca mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie dać Wam w tym roku największą nocną imprezę biegową na Śląsku. W tym momencie wkraczalibyśmy w finalny etap przygotowań. Rzeczywistość jednak okazała się nieprzewidywalna i zaskoczyła także i nas – napisali organizatorzy 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon ogłaszając przełożenie biegu na 2021 rok. Powodem decyzji jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Jak poinformowali organizatorzy, na liście startowej biegu znajduje się 3,5 tysiąca osób. Rządowe obostrzenie ograniczające liczbę uczestników imprez sportowych do 250 osób powoduje, że nie jest możliwe przeprowadzenie biegu o takiej wielkości. 

– Nie mamy gwarancji uzyskania niezbędnych zgód i pozwoleń na przeprowadzanie wydarzenia w dniu 26 września. Sytuacja z COVID-19, zwłaszcza w naszym regionie, przebiega dynamicznie i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będą kształtowały się ograniczenia w najbliższym czasie. W związku z panującymi ograniczeniami i dużą liczbą osób zapisanych na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, jesteśmy zmuszeni przenieść imprezę na 22 maja 2021 roku – czytamy w komunikacie. 

Wszyscy zapisani na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon mogą przenieść swoją opłatę startową na przyszłoroczną edycję imprezy. Możliwy jest również zwrot opłaty startowej. Aby o niego wystąpić należy wysłać  maila na adres: zwroty@halfmarathonkce.pl. Organizatorzy informują, że będą zwracać pieniądze w terminie maksymalnie do 180 dni. Na wydłużenie okresu rozliczenia pozwala ustawa regulująca przepisy związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 września 2020 r.

Formuła biegu w 2021 roku pozostaje bez zmian, w dalszym ciągu planowana jest nocna edycja.

– Chcemy pozostać z Wami w kontakcie i dać Wam możliwość rywalizacji pod szyldem Wizz Air w tym roku, dlatego dla wszystkich chętnych proponujemy udział w biegu wirtualnym Wizz Air Katowice Virtual Race 2020. Każdy uczestnik będzie miał możliwość przebiec zadeklarowany przez siebie dystans 5, 10 lub 21 km we wrześniu tego roku. W dniu 26 września, w terminie kiedy mieliśmy pobiec przez serce Śląska, będziecie mogli się spotkać z nami pod Spodkiem, o szczegółach biegu wirtualnego, cenie i zawartości pakietu, powiadomimy wkrótce. Z pewnością możecie spodziewać się voucherów na loty z naszym głównym partnerem – liniami Wizz Air – zakończyli organizatorzy.

Źródło: Wizz Air Katowice Half Marathon