42. PZU ORLEN Maraton Warszawski wystartuje również o północy

Za niespełna miesiąc odbędzie się 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. W związku z sytuacją epidemiologiczną w zawodach weźmie udział tylko 1000 biegaczy podzielonych na cztery 250-osobowe tury. Okazuje się, że jedna z nich wystartuje punktualnie… o północy!

Nocne Polaków bieganie

Pierwsi biegacze na trasę 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego rozpoczną zmagania w sobotę, 26 września o godzinie 16:00. Na pokonanie trasy będą mieli maksymalnie 6 godzin i 30 minut. Taki sam limit czasu obowiązywał będzie uczestników drugiej sobotniej tury, którzy wystartują dokładnie o północy.

Z kolei najszybsi maratończycy pobiegną w niedzielę w trzeciej fali. Wyruszą o godzinie 8:00, a na ukończenie biegu będą mieli tylko 4 godziny.  Weekendowy maraton zakończy się o godzinie 19:00, wtedy do mety powinni dotrzeć ostatni zawodnicy z czwartej tury.

Jak poinformowali organizatorzy, zapisy na tegoroczny bieg stacjonarny zostały już zamknięte.

Którędy pobiegną maratończycy?

Areną główną stacjonarnego 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego będzie Plac Teatralny. To tam zlokalizowany zostanie start i meta, zaś 5-kilometrowa pętla, na której uczestnicy dystans maratonu – 42,195 km – przebiegać będzie między innymi najbardziej reprezentacyjną arterią Warszawy – Traktem Królewskim, ulicami Miodową, Bonifraterską oraz przez Plac Zwycięstwa i Plac Krasińskich.

Dla tych, dla których zabrakło miejsca na liście startowej, przygotowana została możliwość udziału w biegu wirtualnym, który umożliwia udział w imprezie z każdego miejsca na świecie. Bieg wirtualny będzie również doskonałą okazją do sprawdzenia swoich sił dla mniej doświadczonych biegaczy, ponieważ do wyboru, oprócz dystansu maratońskiego, będzie także półmaraton oraz trasy o długości 10 i 5 kilometrów.

Zapisy na wirtualną edycję PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego trwają na tej stronie. 

red