Jedenasty Mokotowski Bieg SGH coraz bliżej. Finisz zapisów

Już prawie tysiąc osób zapisało się na 11. Mokotowski Bieg SGH organizowany przez Samorząd Studentów SGH przy współpracy ze Szkołą Główną Handlową oraz Urzędem Dzielnicy Mokotów. To jeden z największych studenckich biegów ulicznych w Polsce, który oferuje dwa główne dystanse 5 i 10 km. Pakiety kosztują odpowiednio 55 i 65 zł, a zapisy trwają na stronie biegsgh.pl 

Atestowane trasy Biegu SGH poprowadzą przez ulice dzielnicy Mokotów w pobliżu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Z uwagi na płaski profil można z powodzeniem pobić na nich swój rekord życiowy na 5 lub 10 km, lub zadebiutować w biegu ulicznym. Od ponad dekady impreza cieszy się dużą popularnością wśród osób regularnie biegających, jak również wśród tych mniej aktywnych na co dzień.

Dla najmłodszych od 8 do 16 roku życia przygotowana zostanie trasa o długości 600 m. Pakiety na ten bieg są darmowe, jednak istnieje limit 300 miejsc. Zapisy trwają na stronie biegsgh.pl

Pomagać i inspirować

– W poprzedniej edycji wzięło udział 1500 biegaczy. Chcemy, aby w tym roku ta liczba wzrosła, a nasz projekt stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny. W 2024 roku środki uzyskane z wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Jest to główny, ale nie jedyny cel projektu. Poza pomocą charytatywną pragniemy promować zdrowy i aktywny tryb życia w zróżnicowanych środowiskach – mówi Alicja Czarnocka z Samorządu Studentów SGH, który organizuje wydarzenie.

Studenci zaangażowali do współpracy wielu ambasadorów ze świata sportu, takich jak Julita Kotecka-Nerek, Adam Szolc albo Michał Bernardelli. Dzięki ich aktywności w mediach społecznościowych organizatorzy chcą uświadamiać ludzi i motywować do dbania o aktywność fizyczną.

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?, do której trafią środki ze sprzedaży pakietów to organizacja pozarządowa zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.

– Gdy rozpoczynaliśmy działalność, w naszym kraju nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce. Stworzyliśmy program i wybudowaliśmy dwie Kliniki „Budzik” dla dzieci i dorosłych, w Warszawie. Prowadzimy działania zmierzające do sprowadzania do Polski światowych osiągnięć medycznych dotyczących problematyki śpiączki, wymiany wiedzy naukowej i wdrażania programów eksperymentalnych – zaznaczają przedstawiciele fundacji.

Wioska pełna atrakcji

Nieodłącznym elementem imprezy będzie Wioska Biegowa usytuowana w ogrodach rektorskich SGH, w której na uczestników czeka wiele niespodzianek przygotowanych przez partnerów, strefa gastronomiczna oraz atrakcje dla dzieci. Kluczowym punktem wioski jest scena, na której odbywa się uroczyste rozpoczęcie, rozgrzewka przed każdym z biegów, a także wręczenie nagród.

Współorganizatorem wydarzenia jest fundacja Action-Life, która w portfolio wspieranych imprez ma m.in. ORLEN Warsaw Marathon czy Bieg Niepodległości w Warszawie, a także Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym rozgrywaną w randze Mistrzostw Polski w biegu na 5 km.

red