Ciąg dalszy zamieszania wokół Mistrzostw Polski w półmaratonie kobiet i mężczyzn

Najpierw Polski Związek Lekkiej Atletyki przeniósł imprezę z Piły do Bydgoszczy zachowując pierwotny termin 6 września, a teraz pojawiła się informacja, że zawody odbędą się…w piątek, 4 września. Do biegu pozostały zaledwie 2 tygodnie, a na liście startowej pojawiło się już kilka ciekawych nazwisk. 

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w półmaratonie odbędą się w ramach piątego PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego. Biegacze i biegaczki będą rywalizować o medale na trasie prowadzącej alejkami parku Myślęcinek.

Piątkowe mistrzostwa

Przez długi czas zanosiło się na to, że walka o medale MP rozegra się 25 października na ulicach Piły. Jednak PZLA zdecydował, że wrześniowe mistrzostwa będą idealną okazją, aby wyłonić biało-czerwoną kadrę na Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, które mają odbyć się 17 października. Stąd wynika przeniesienie eliminacji z Piły do Bydgoszczy.

Nie do końca jednak wiadomo, dlaczego krajowa federacja przesunęła termin biegu z niedzieli, 6 września na piątek. Start nastąpi o godzinie 8:30.

Do zamieszania z datami mistrzostw odniósł się dzisiaj Tomasz Lewandowski, trener czołowych polskich lekkoatletów: 

W trzech różnych miejscach komunikaty centrali podają trzy różne daty rozgrywania zawodów (PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie – przyp. red). Sukcesem jest, że miejsce zawodów w przypadku każdej daty jest to samo: Bydgoszcz. Czyli zawodnicy mają się zebrać w polskiej stolicy lekkiej atletyki. Ale na wszelki wypadek niech wykupią sobie trzy noclegi więcej, przecież kilka stów wydatku więcej to nikomu nie szkodzi (a Bydgoszcz zarabia). To pokazuje jak się bagatelizuje biegaczy – napisał dzisiaj na Facebooku.

Trwają zapisy

Zapisy na krajowy czempionat wystartowały późno, bo dopiero 19 sierpnia. Potrwają do 31 sierpnia. Jak na razie udział w mistrzostwach zadeklarowało 18 zawodników i 6 zawodniczek. Wśród kobiet warto wymienić broniącą tytułu mistrzyni kraju Aleksandrę Lisowską i Angelikę Mach.

W stawce mężczyzn również są zawodnicy, którzy w swojej karierze wygrywali mistrzostwa – Adam Nowicki i Arkadiusz Gardzielewski. Na liście startowej znajduje się również Błażej Brzeziński i Emil Dobrowolski.

W Mistrzostwach Polski mogą wystartować jedynie zawodnicy i zawodniczki posiadający aktualną licencję PZLA.

red