Cracovia Maraton przełożony na 2021 rok

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wynikające z tego faktu regulacje władz państwowych, sanitarnych i brak możliwości organizacji masowej imprezy biegowej w formie tradycyjnej, organizatorzy 19. PZU Cracovia Maraton podjęli decyzję o przełożeniu biegu na 25 kwietnia 2021 roku. 

– Jak tysiące biegaczy, mieliśmy nadzieję, że 19. PZU Cracovia Maraton i wydarzenia towarzyszące będą mogły odbyć się w tym roku. Zmieniliśmy termin z 26 kwietnia na 8 listopada i aż do teraz liczyliśmy na pojawienie się regulacji i wytycznych odnośnie ewentualnego modelu organizacji dużych imprez biegowych – tłumaczą organizatorzy. – Niestety, trwająca pandemia i nam pokrzyżowała plany. Wzorem innych organizatorów imprez sportowych, musieliśmy podjąć tę niełatwą, ale rozważną decyzję. Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników naszych wydarzeń biegowych są dla nas priorytetem. Wspólnie musimy przetrwać ten trudny czas, szukając nowych możliwości i przygotowując alternatywne propozycje – dodają.

Zapisy i opłata startowa

Wszyscy, którzy uiścili opłaty startowe za udział w 19. PZU Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km, a nie wystąpili o zwrot po pierwszej zmianie terminów imprez, będą mieli przeniesione wpisowe na 2021 rok.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyżej wymienionych imprezach, do 31 października 2020 roku można wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat.

Zapisy do 19. PZU Cracovia Maraton i wydarzeń towarzyszących zostaną wznowione 9 listopada.

Źródło: pzucracoviamaraton.pl