Krynica-Zdrój „czerwoną strefą”, ale Festiwal Biegowy wciąż aktualny

11. Tauron Festiwal Biegowy ma się odbyć w planowanym terminie 11-13 września, mimo że Krynica-Zdrój w związku z dużą liczbą zakażeń na koronawirusa od 8 sierpnia uznana jest za „czerwoną strefę”. Poprzedzające biegową imprezę Forum Ekonomiczne wczoraj zostało przeniesione z tego powodu do Karpacza. 

– Przygotowania do 11. Tauron Festiwalu Biegowego są kontynuowane. Jedynym miejscem, w jakim impreza może się odbyć jest Krynica – Zdrój i jej urokliwe okolice – poinformowała dzisiaj Anna Czerwińska, Prezes Zarządu Fundacji Festiwal Biegów. – Bacznie obserwujemy stan epidemiologiczny w regionie i wiemy, że decyzja o ewentualnej zmianie terminu musi być podjęta w nieodległym czasie tak, aby móc Państwa poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem – dodała.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój zaplanowano w dniach 8–10 września. Jednak od 8 sierpnia w powiecie nowosądeckim, na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój, obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z dużą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19.

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy zatem przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej  – poinformował Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady programowej Forum.

– Przeniesienie Forum Ekonomicznego do Karpacza wynika z przyczyn organizacyjnych i nie ma wpływu na sportowy przebieg Festiwalu Biegowego. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja wydarzenia pozwoliła na zapewnienie bezpiecznego udziału uczestnikom w Festiwalu – podkreśliła Czerwińska.

Program 11. TAURON Festiwalu Biegowego obejmuje blisko 30 biegów i marszów nordic walking. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się biegi górskie.

red