Karol, Zosia, Michal i Marysia. Oto lokalni bohaterowie kampanii 'Run Your Way’

New Balance kontynuuje działania związane z tegoroczną odsłoną kampanii ‘Run Your Way’. Oprócz globalnych bohaterów, marka chce również zaprezentować lokalnych biegaczy oraz ich wyjątkowe historie. Łączy ich jedno, biegają, ale dla każdego z nich ta aktywność ma inne znaczenie i każdy z nich robi to na własnych zasadach.

‘Run Your Way’ to globalna kampania marki z Bostonu, której celem jest podkreślenie wyjątkowości i indywidualizmu osób, które biegają. Choć mogłoby się wydawać, że bieganie to dość prosta aktywność, to za każdym biegaczem stoi odrębna historia, cele i motywacja.

New Balance zachęca do tego by działać we własnym stylu i w zgodzie z samym sobą, dlatego przybliża sylwetki czwórki biegaczy, którzy podzielili się swoimi biegowymi regułami. Dla każdego z nich ważne jest coś innego, ale jedno ich łączy – bieganie to nieodłączna część ich życia.

Poznajcie historie Karola, Zosi, Michala i Marysi.

Karol Klepacki (@karolgucio)

Kiedyś obiecujący płotkarz na 400 m. Dziś swoją biegową i kreatywną pasję realizuje w ramach projektu Swords Athletics, którego jest pomysłodawcą. W bieganiu najważniejsi dla niego zawsze są ludzie – ktoś obok, rozmowy i wspólnie spędzony czas, ten na treningach i mniej formalnych spotkaniach.

Zasada Karola: Bieganie to sport zespołowy.

Zosia Pilitowska (@sophie_pilitowska)

Nocne zmiany za barem siedem lat temu, zamieniła na wspólny biznes z mamą. Dziś dalej prowadzi już niemal legendarny bar śniadaniowy „Ranny Ptaszek” na krakowskim Kazimierzu. Bieganie pokazało jej jak wiele można, a jednocześnie dało pewną wolność – Zosia wie, że nie musi nikomu nic udowadniać. Nie może jednak zaprzeczyć, że po dwóch dniach bez treningu zaczyna ją nosić.

Zasada Zosi: W bieganiu nic nie musisz.

Michal “Yaksha” Novotny (@yak.ska)

Były tajski boxer, fan streetwearu i DJ, który jako właściciel wytwórni muzycznej współpracował z największymi gwiazdami słowackiej (i nie tylko) sceny hip-hopowej. W pandemii wykorzystał swoją popularność oraz zasięgi tworząc społeczność Lovethem Running Club. Przez cztery pierwsze lata biegania, nie za bardzo to lubił ten sport. Teraz bez biegania nie wyobraża sobie życia.

Zasada Michala: Nigdy nie wiesz, dokąd zaprowadzi Cię Twój Bieg.

Marysia Surzycka (@surzycka)

Na co dzień jest prezeską domu produkcyjnego Shootme, gdzie powstają doceniane spoty reklamowe, sesje i teledyski. Bieganie to dla niej po prostu forma ruchu, odskocznia od codziennych obowiązków i czas relaksu. Biega sama lub ze znajomymi, a czasami z psem Ryszardem.

Zasada Marysi: Biegam dla swojego dobra, nie dla kilometrów.

Za koncepcję i koordynację produkcji lokalnej odsłony kampanii 'Run Your Way’ odpowiada Osom Studio, a za przygotowanie sesji zdjęciowej i materiałów dom produkcyjny Spokój Film.

W ramach kampanii działania online realizuje Performance Media, a key visuale ‘Run Your Way’ pojawiły się m.in. w warszawskim metrze (Ströer) i na muralach (Good Looking Studio). Wsparcia w obszarze PR-u, zakupu mediów i działań z influencerami udziela agencja Snow PR. Aktywacja przewiduje również zaangażowanie lokalnych społeczności biegowych oraz komunikację w trakcie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i towarzyszącego mu New Balance Biegu na Piątkę.

Źródło: New Balance

materiał reklamowy marki New Balance