Poznań Atheltics Grand Prix 2020 coraz bliżej. Czy Rozmys będzie szybszy od Kszczota?

Już 11 września odbędzie się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2020. Kolejne gwiazdy światowego formatu powoli potwierdzają swój udział w zawodach. Wyczyny na najwyższym poziomie kibice będą mogli śledzić na żywo na Stadionie Golęcin od godziny 16:30.

– Sukces zeszłorocznej imprezy dodał nam skrzydeł. Z tym większą energią organizujemy tegoroczną odsłonę Grand Prix Poznania. To wspaniała okazja dla poznaniaków by podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów. Z kolei zawodnicy będą mogli ocenić jakość modernizacji, którą przeszły latem obiekty na Golęcinie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Kszczot kontra Rozmys

Ciekawa rywalizacja zapowiada się na dystansie 1500 metrów, bowiem w Poznaniu walkę o zwycięstwo na bieżni stoczą: Adam Kszczot – Halowy Mistrz Świata z Birmingham, trzykrotny Mistrz Europy oraz Michał Rozmys – złoty (2017) i brązowy (2016) medalista Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.

Nie w sztafecie, w której wraz z koleżankami ustanowiła rekord Europy podczas zawodów IAAF w Jokohamie (2019), lecz w indywidualnym starcie na 400 m wystartuje Patrycja Wyciszkiewicz–Zawadzka. Z kim stanie w szranki na Stadionie Golęcin, który zna jak własną kieszeń? – Dowiemy się 11 września.

W programie Poznań Athletics Grand Prix 2020 organizatorzy przewidzieli także miejsce na zmagania amatorskie. Przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują się sztafety złożone z członków klubów i stowarzyszeń biegowych.  W biegu 10×400 metrów wystąpi aż 7 ekip.

Polowanie na rekordy?

Michał Haratyk zawita w stolicy Wielkopolski, by powalczyć o świetny rezultat. Dzięki uzyskanemu w pierwszej edycji naszego mityngu wynikowi – 21,26 m jest aktualnym rekordzistą Stadionu Golęcin  w pchnięciu kulą.

Mistrz Europy z Berlina (2018) oraz Halowy Mistrz Europy (Glasgow 2019) jest  w formie, co potwierdził podczas Memoriału Ireny Szewińskiej 19 sierpnia uzyskując wynik 21,61 m. Wynik ten poprawił tydzień później podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie pchając kulę na odległość 21.88. W tym sezonie jest to drugi wynik na świecie.

W rywalizacji młociarzy swój start potwierdził brązowy medalista olimpijski z Rio – Wojciech Nowicki, który triumfuje w tym sezonie na arenach lekkoatletycznych. Przekraczając o 9 cm granicę 80 metrów podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego uzyskał drugi wynik na świecie w tym sezonie.

Tyczka na zakończenie mityngu

Podobnie jak w roku ubiegłym na finał rywalizacji lekkoatletycznych kibice obejrzą konkurs skoku o tyczce. Swój udział zapowiedział aktualny rekordzista Polski Piotr Lisek, który w tym sezonie wynikiem 5,90 m wspiął się na drugie miejsce tabeli najlepszych tegorocznych rezultatów.

Wyżej skoczył tylko rekordzista świata, Szwed Armand Duplantis – 6,01 m. Czy do rywalizacji w Poznaniu dołączy ubiegłoroczny zwycięzca zawodów na Golęcinie – Paweł Wojciechowski, dowiemy się już wkrótce.

Bilety można kupić on-line

Zakup biletów na mityng lekkoatletyczny jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem tej platformy. Ceny biletów to 20 zł (normalny) i  10 zł (ulgowy).  Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zmagania lekkoatletów na stadionie Golęcin będzie mogło z trybun obejrzeć 1000 kibiców.

Źródło: POSiR