Trwa rekrutacja wolontariuszy na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Trwa rekrutacja wolontariuszy na zawody Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, które odbędą się w weekend ​ 5-6 września. Organizatorzy podkreślają, że z uwagi na COVID-19 obsługa imprezy została znacząco zredukowana, a kontakt z zawodnikami będzie ograniczony do niezbędnego minimum.

– Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to w opinii wielu naszych wolontariuszy najciekawsze i najlepiej wspominane wydarzenie sportowe spośród tych, w które jesteśmy zaangażowani – mówi Magda Piepiórka z Fundacji Miasta Sportu, rekrutującej wolontariuszy na gdyński triathlon. – Co roku ta impreza dostarcza nam masę niezapomnianych wrażeń i nowych przyjaźni, a zdarza się też, że dla wyróżniających się wolontariuszy jest przepustką do dalszej współpracy z organizatorem zawodów. Ten rok jest pod wieloma względami wyjątkowy. W związku z pandemią koronawirusa wdrożony zostanie szereg dodatkowych procedur, które mają zagwarantować bezpieczeństwo zarówno wolontariuszom, jak i zawodnikom – dodaje.

Aby zostać wolontariuszem należy zarejestrować się na tej stronie internetowej, zalogować się na swoje konto i zaznaczyć chęć udziału w wydarzeniu.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia podkreślają, że kwestia bezpieczeństwa wolontariuszy – podobnie jak zawodników i całej obsługi imprezy – jest absolutnie priorytetowa. Dlatego też zawody zostały gruntownie zmodyfikowane oraz objęte specjalnymi procedurami z zakresu reżimu sanitarnego.

Obejmują one m.in. znaczące ograniczenie liczby zawodników, relokację niektórych stref eventowych, minimalizację kontaktów między zawodnikami i obsługą, testy przesiewowe (pomiar temperatury ciała), bezdotykową obsługę zawodnika w biurze zawodów oraz wyposażenie wolontariuszy w maseczki, rękawiczki jednorazowe i płyn do dezynfekcji podczas całego weekendu.

Warto również zaznaczyć, że impreza charakteryzuje się najwyższymi standardami w zakresie poziomu zabezpieczenia medycznego, a obecne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w obliczu pandemii COVID-19 zostały wypracowane na bazie globalnego programu IRONMAN Athlete Smart: Return to Racing, wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz obowiązujących na terenie Polski rozporządzeń rządowych.

– Traktujemy temat niezwykle poważnie. Nie chodzi o to, aby zorganizować zawody za wszelką cenę. Chcemy je zorganizować tak, aby każdy mógł obiektywnie zobaczyć, że było bezpiecznie. Prawdopodobnie o wiele bardziej bezpiecznie niż w niejednym miejscu, w którym przebywamy na co dzień – zapowiada Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

W celu ograniczenia ryzyka związanego z zarażeniem koronawirsuem, wszystkie osoby powyżej 65. roku życia i/lub ze zdiagnozowanym jednym z następujących stanów: ciąża, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, przebyty udar, przewlekła choroba płuc lub serca, przewlekła niewydolność nerek z dializą, przewlekła choroba wątroby z marskością wątroby, zmniejszona funkcja odpornościowa; nie będą miały w tym roku możliwości wykonywania pracy wolontariackiej podczas wydarzenia.

Cała obsługa, włącznie z wolontariuszami, zostanie zaopatrzona przez organizatora w osłony twarzy, rękawiczki jednorazowe, a także środki dezynfekujące na bazie alkoholu.

Każdy wolontariusz przejdzie dodatkowo specjalne szkolenie online z zakresu bezpieczeństwa i zachowania na imprezie, a za swoją pomoc w organizacji wydarzenia otrzyma okolicznościową koszulkę oraz punkty w programie lojalnościowym Fundacji Miasta Sportu, które można potem wymienić na atrakcyjne gadżety.

mat pras.