Trwają zapisy na wirtualny 42. Maraton Warszawski

Od piątku można zgłaszać się do udziału w wirtualnej odsłonie 42. Maratonu Warszawskiego. Poza królewskim dystansem, do wyboru są dystanse 21, 10 i 5 km. Biegać można po swoich ulubionych trasach. Czas i dystans zmierzy specjalna aplikacja udostępniona przez organizatorów. Ceny pakietów startowych zaczynają się od 19 złotych, zbierać można również środki w ramach charytatywnej ścieżki #BiegamDobrze.

Bieg wirtualny odbędzie się w dniach 26-27 września, a więc w tym samym terminie, w którym w Warszawie odbywał się będzie bieg stacjonarny. Takie same będą też medale, które otrzymają uczestnicy biegu maratońskiego.

– 27 września połączymy się z Wami za pomocą fal radiowych, aby wspólnie wysłuchać „Snu o Warszawie”. Będziemy zachęcać Was do przesyłania swoich zdjęć wykonanych w aplikacji, a wyniki wszystkich uczestników zostaną opublikowane w specjalnej gazecie 42. Maratonu Warszawskiego wydanej tuż po biegu. Bo w tym wyjątkowym roku biegniemy razem, niezależnie od tego, w której części świata pokonacie swój dystans – tłumaczą organizatorzy.

Pakiet startowy na bieg wirtualny można zakupić na tej stronie. Najtańszy jest wariant podstawowy, który kosztuje 19 złotych. W jego ramach biegacze otrzymują m.in. wirtualny numer startowy oraz wirtualny medal.

Jeśli komuś jednak zależy na tym, aby otrzymać je fizycznie, powinien wybrać pakiet z medalem za 49 złotych.  Dostępna jest również opcja z oficjalną koszulką imprezy w cenie 99 złotych. Posiadacze wszystkich pakietów otrzymają dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej 42. Maratonu Warszawskiego.

Wzorem poprzednich imprez Fundacji Maraton Warszawski jest jeszcze możliwość założenia wirtualnej zbiórki w ramach akcji #BiegmDobrze. Po zebraniu kwoty minimalnej 150 zł w prezencie od wspieranej organizacji zawodnik otrzymuje pakiet startowy. Do wyboru jest 9 organizacji dobroczynnych, na rzecz których można zbierać środki. W ubiegłym roku w ten sposób biegacze zebrali wspólnie  na cele charytatywne blisko 1,5 mln złotych.

– Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu w swojej ponad 40-letniej historii. Nie zatrzymujcie się i Wy, a my zrobimy wszystko, abyście czuli się realną częścią tej historii! – zachęca Fundacja Maraton Warszawski.

red